Haber Detay


Bayramlaşma töreni gerçekleştirildi


Kurban Bayramı nedeniyle Fethiye Kaymakamlığının düzenlediği bayramlaşma törenine protokol üyelerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşları ve Oda başkanları ile siyasi parti Başkan ve üyeleri katıldı. Fethiye Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Salonunda yapılan bayramlaşma töreni samimi bir ortamda gerçekleşti.

Bayramlaşma törenine Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Bekir Yıldız, İlçe Jandarma Komutanı vekili Okan Kuloğlu, Sahil Güvenlik Bot Komutanı Raşit Gödelek, Fethiye Emniyet Müdürü İsmail Ayhan, Ak Parti Fethiye İlçe Başkanı Turgay Öztürk, CHP Fethiye İlçe Başkanı Mehmet Demir ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ile Daire Amirleri ve Sivil Toplum örgütü temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. Kaymakam Eyüp Fırat, bayramlaşma törenine katılanların mübarek Kurban Bayramını kutladı. Katılımcılara tatlı ikramında bulunulan bayramlaşama töreninde konuşma yapan Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, “Herkesin bayramını ayrı ayrı tebrik ediyorum. İnşallah pandemi sürecini atlatıp, daha sağlıklı günlerde daha coşkulu kutlamalar yapacağız. Geleneklerimiz unutulmasın diyerek bir araya gelelim dedik. Kurban Bayramınız mübarek olsun” diye konuştu.

Şehit Aileleri unutulmadı
Fethiye Kaymakamlığının düzenlediği bayramlaşma töreninin ardından protokol üyeleri Fethiye Gaziler Derneğini ziyaret etti. Protokol üyeleri ardından Sahil Güvenlik Bot komutanlığı, Fethiye İlçe Jandarma Komutanlığı ve Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğüne bayram ziyareti gerçekleştirdi. Ziyaretlerin ardından şehit aileleri de unutulmadı. Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve beraberindekiler Kurban Bayramı nedeni ile şehit aileleri ile gazilere ziyarette bulunup, sohbet etti. Kaymakam Eyüp Fırat ve beraberindekiler ilk olarak Şehit Akif Kır’ın ailesini ziyaret ederek, dert ve dileklerini dinleyip bayramlarını kutladılar. Ardından Gazi Şükrü Çakır ve Gazi Selahaddin Akleyin’i ziyaret eden heyet son olarak Şehit Nihat Oran ve Şehit Selim Fakın’ın ailelerine ziyarette bulunup şehit ailelerine ve gazilere Türk bayrağı hediye etti. Ziyaretlerde şehitlerimiz için dualarda bulunuldu.  

Karaca’dan Rezervasyon Çağrısı
Protokol üyeleri son olarak Ovacık’ta bulunan kontrol noktasındaki görevli Jandarma ekiplerine ziyarette bulundu. Burada değerlendirmelerde bulunan Karaca, “Bizim için Fethiye’ye gelen tüm misafirlerimiz çok değerli. Biz aylardır pandemiyle mücadele ediyoruz. Misafirlerimizden tek ricamız; rezervasyon yaptırarak Fethiye’ye gelsinler. Çünkü inanılmaz bir yoğunluk var. Otellerimiz dolmuş durumda. Hem kendi sağlığı, hem de burada yaşayan vatandaşlarımızın sağlığı için lütfen rezervasyon yaptırıp, Fethiye’ye gelsinler. Ülkemin her köşesinde görev yapan öncelikle güvenlik görevlisi arkadaşlar olmak üzere, tüm vatandaşlarımızın bayramını kutluyorum” dedi.  Fethiye Kaymakamı Eyüp Fırat ise, dün Ölüdeniz’e 52 bin 460 aracın giriş yapıldığını söyledi. Fırat, ayrıca ellerindeki verilere göre 1 milyon nüfusa ulaşıldığını ifade etti.