Haber Detay


Cumhuriyet konvoyuna yoğun katılım


Fethiye Belediyesi, Uno Club Fethiye ve CHP İlçe Teşkilatı işbirliğinde organize edilen, Cumhuriyet Konvoyuna yoğun katılım oldu. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 97. yıl dönümü dolayısıyla gerçekleşen etkinlik renkli görüntülere sahne oldu. Fethiye'deki diğer marka otomobil kulüpleri ve ticari araçların da yer aldığı konvoy Çiftlik Mahallesi'nden başladı.

Uno Club Fethiye’nin yanı sıra birçok araba kulüpleri, motorcular ve vatandaşların yer aldığı Cumhuriyet Konvoyu, Çiftlik Mahallesi kavşağında başladı. Burada katılımcılar arabalarına Türk Bayrakları astılar. Konvoy motosikletli trafik ekipleri eşliğinde anayolu takip ederek Cahit Beğenç Bulvarı’na geçti. Sahil yolundan şehir merkezine doğru konvoy sürdü. Vatandaşlar konvoyu, cep telefonları ile de görüntülediler. Ardından saat: 19.23’de istiklal marşı söylemek için yüzlerce vatandaş FBKM’ye toplandı.

Karaca, UNO araç ile konvoya katıldı
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, CHP ilçe Başkanı Mehmet Demir ile birlikte UNO CLUB aracıyla konvoya katılım sağladı. UNO aracı süren Karaca, vatandaşları selamladı. Konvoy organizasyonunu gerçekleştiren Yücel Özdemir, “Cumhuriyeti yaşamak ve yaşatmak için bu etkinliği gerçekleştiriyoruz. Alim Karaca ve Mehmet Demir başkanlarımın çok büyük desteği ile bu konvoyu yapıyoruz. Tüm katılanlara teşekkür ediyorum” dedi.

CHP İlçe Başkanı Mehmet Demir ise, “Organizasyonu yapan UNO Club’a teşekkür ediyorum. Biz de Alim Karaca başkanımız ile birlikte CHP ilçe yönetimi olarak destek veriyoruz. Çok güzel bir katılım var emeği geçenleri tebrik ediyorum” diye konuştu.

“Var olsun Cumhuriyet Var olsun Mustafa Kemal Atatürk”
Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise, “Bu yağmurda buraya gelerek cumhuriyet sevdalılarına teşekkür ediyorum. Olağanüstü bir yağmur var. Bizler inadına cumhuriyet diyoruz. Bizler Cumhuriyetimize her zaman sahip çıkacağız. UNO club, Fethiye Belediyesi ve CHP teşkilatımızla birlikte Cumhuriyetimizi burada kutluyoruz. Bu zor şartlarda yağmur altında bugünkü cumhuriyet konvoyuna katılan çocuğundan yaşlısına herkese teşekkür ediyorum.Var olsun Cumhuriyet, Var olsun Mustafa Kemal Atatürk” dedi.