Haber Detay


Karataş Mevkii’nde temizlik yapıldı


Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü koordinasyonunda yine bir kıyı temizliği etkinliği gerçekleştirildi. Karataş bölgesinde gerçekleştirilen etkinlikte Fethiye Belediyesi personellerinin yanı sıra plajdaki vatandaşların bazıları da temizlik etkinliğine katılım sağladılar.

Çiftlik Mahallesinde bulunan Karataş plajında Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, Temizlik İşleri Müdürlüğü ve Kaydem Plastik katılımıyla Koca Çalış’ta bulunan Karataş mevkiinde temizlik çalışması yapıldı.

Kıyıda cam ve pet şişelerden oluşan çöpleri toplayan ekipler plajda denize girip güneşlenen bazı vatandaşlar teşekkür etti. Yaklaşık iki saat süren temizlik çalışmasında plaj ve yol kenarlarına uyarıcı levhalara rağmen atılan atıklar dikkatlerden kaçmadı. Bazı vatandaşlar da temizlik çalışmasına da katıldı.

Konuyla ilgili bilgi veren Belediye Çevre Yüksek Mühendisi Selver Hatice Kabak, “Neredeyse 2 haftada bir yapmaya çalıştığımız temizlik etkinliklerimizde kendi personellerimizin yanı sıra destek veren vatandaşlarımıza teşekkür ederiz. Aslında “Kirleten Öder” ilkesi, mevzuatımızda da olmasına rağmen her an her şekilde her yerde atılan atığın takipçisi olmak çok güç. Buna rağmen çevreyi kirletenlerin tespiti halinde de cezai yaptırımlar uyguluyoruz.  Asıl amaç Fethiye’mizi temiz tutmak, Fethiye’de yaşayana da ziyaretçi olarak gelene de temiz bir çevrede imkanlar sunmak. Dolayısıyla kim kirletmiş düşünmeden temizlik yapan herkese teşekkür ederiz” dedi.