Haber Detay


Fethiye’de dezenfekte çalışmalarına devam ediliyor


Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Fethiye Belediyesi, ülkemizde bir koronavirüs vakasının tespit edilmesine karşın tedbir amaçlı şehirde belediyeye ait toplu kullanım alanlarının dezenfekte edilmesi için çalışmalara başladı. Otobüs durakları, çocuk oyun alanları, kültür merkezi, hizmet binaları, toplu taşıma araçları başta olmak üzere toplu alanlar dezenfekte ediliyor.

 

Tüm dünyayı etkisi altına alan ve ülkemizde de bir kişide tespit edilmesine karşın Sağlık Bakanlığı ve ilgili kurumların titizlikle yürüttüğü süreç neticesinde salgın boyutuna ulaşmayan koronvirüsü için Fethiye’de de tedbirler alınıyor. Bu kapsamda Fethiye Belediyesi, Büyükşehir Belediyesi ile birlikte şehirde toplu kullanım alanlarının dezenfekte edilmesi için çalışmalara başladı.

 

Fethiye Belediyesi olarak Muğla Büyükşehir Belediyesi ile şehrimizde toplu yaşam alanları başta olmak üzere dezenfekte çalışmalarına başladıklarını ifade eden Belediye Başkanı Alim Karaca, “Ekiplerimiz Fethiye’mizin birçok noktasında dezenfekte çalışması yapıyor. FBKM’de dezenfekte çalışmaları yapıldı. Hizmet binamızda yapılacak. Önümüzdeki süreçte Büyükşehir Belediyesi ile birlikte birçok toplu kullanım alanlarında çalışmalar yapılacak. Özellikle vatandaşlarımızın kişisel temizlik anlamında dikkatli olması gerekiyor. Özellikle el hijyeni noktasında ve kalabalık ortamlarda çok fazla bulunmayarak kendi önlemlerimizi alabiliriz. Herkese çok geçmiş olsun diyorum. İnşallah bu süreç en kısa sürede atlatılacaktır” dedi.