Haber Detay


Kent Konseyi Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi


Fethiye Kent Konseyi İnsan Yerleşmeleri ve Korunacak Alanlar Çalışma Grubu bilgilendirme toplantısını gerçekleştirdi. Toplantıda, açılış konuşmasını çalışma grubu başkanı mimar Ahmet Özden yaptı.

Fethiye Belediyesi Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantının moderatörlüğünü Çevre Yüksek Mühendisi Pelin Erdoğan üstlendi. Erdoğan “Fethiye çevresinde günümüz ve gelecek beklentileri, yönetişin, kaynakların adil kullanım ilkelerini baz alarak toplam 120 kişiden oluşan 11 alt komisyon kurduk” dedi.

Mimar Ayçağ Uçak alt komisyonlardan Medya ve Tanıtım komisyonu iletişim yöntemlerini aktardı. Stratejik Plan ve Yatırım Planlarının Araştırılması komisyonu açılış konuşmasını Orman Mühendisi Behlül Şenyürek yaptı. İnşaat Mühendisi Ünsal Çakır ise aynı komisyon bünyesinde yatırımlar ile ilgili bilgilendirmeler yaptı.

Yapılar ve Yapı Teknikleri Komisyonu adına konuşan İnşaat Mühendisi Ünsal Çakır, Fethiye sınırları içerisinde metruk yapıların ivedilikle belirlenmesi ve deprem riskine karşı mevcut yapı stoğunun analizi üzerinde durdu. Ulaşım komisyonu adına Mimar Hilal Polat, Fethiye ilçesinde alt yapı ve erişim sistemlerinin araştırılması ve ulaşımda yaşanan sıkıntıların alternatif ulaşım araç ve sistemleri ile çözülmesi gerektiğine vurgu yaptı. Dere ve Kanal Analiz Araştırma Komisyonu İnşaat Mühendisi Ünsal Çakır, Murt Deresi ve T2 kanalına bağlanan dere ve kanalların incelenerek sev açıları, derinlik, kirletici faktörleri yerinde tespitle raporladıkları çalışmaları sundu. Yaban Hayatı Araştırma Komisyonu adına Orman Mühendisi Behlül Şenyürek Fethiye dahilinde bulunan Fauna Flora özellikleri endemik türlerinin korunması konusunda farkındalığın yaratılması için eğitim çalışmaları yapılacağını belirtti. Bu komisyonlar dışında Yetki Haritaları Komisyonu, Eğitim ve Bilgilendirme Komisyonu, Kentsel Mekanlar Komisyonu, Coğrafi İşaretler Komisyonu ve Dış İlişkiler Komisyonu olarak belirtildi. Tüm Fethiyeliler çalışma grubuna davet edildi. Toplantının ikinci aşaması Kamil Ovacık moderatörlüğünde interaktif forum olarak gerçekleştirildi. Çalışma grubunun alt grupları ile birlikte raporu hazırlanıp paylaşılacağı bildirildi.