Haber Detay


Hayatı paylaşmaya engel yok!


3 Aralık Dünya Engelliler Günü olması nedeniyle Fethiye’de kutlamalar Özgecan Anıtı önünden Beşkaza Meydanı’na yürüyüşle başladı. Daha sonra Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde özel öğrenciler tarafından hazırlanan gösteriler izleyenler tarafından bol bol alkışlandı.

 

Fethiye’de düzenlenen 3 Aralık Dünya Engelliler Günü programı renkli görüntülere sahne oldu. Özgecan Anıtı önünden başlayan yürüyüşe Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, daire amirleri, belediye meclis üyeleri, engelli dernekleri başkan ve üyeleri ile rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören özel çocuklar katıldı. Sahil bandı üzerinden Beşkaza Meydanı’na bando eşliğinde yürüyen özel çocuklar ellerinde “Engelsiz Bir Hayat İstiyoruz”, “Engelliler Bir Toplumun Aynasıdır”, “Yapacaklarım Sınırlı Ama Ufkum Geniş”, “Bir Tek Engel Var Damgalama”, “Hayatı Paylaşmak İçin Engel Yoktur”, “Engelli İnsanlara Saygı İnsanlığa Saygıdır” yazılı pankartlar taşıdılar.

 

Daha sonra Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi’nde özel çocuklar tarafından hazırlanan “Hayatı Paylaşmaya Engel Yok” isimli program gerçekleştirildi. Görme engelli sanatçı Eser Tunçoğlu’nun mini bir konser verdiği etkinlikte, engellilerin yaşamını konu alan tiyatro oyununun yanı sıra rehabilitasyon merkezlerinde eğitim gören özel çocukların gösterileri büyük alkış aldı.  

 

Özel çocuklar, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca’ya bol bol fotoğraf çekindi.