Haber Detay


TBL’de lider; Lokman Hekim Belediyespor


Türkiye Basketbol Ligi’nde mücadele eden Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, konuk ettiği 1881 Düzce Belediyespor’u 79-74 mağlup etti ve liderliğe yükseldi. Temsilcimiz son dakikalarına geride girdiği karşılaşmayı çevirdi ve taraftar desteği ile salondan galibiyetle ayrıldı.

 

Fethiye Beşkaza Spor Salonu’nda oynanan karşılaşmayı Başhakem Ergin Sarı yönetirken, yardımcılıklarını ise Yiğit Emre Şimşek ve Alper Elçikoca yaptı. LH Fethiye Belediyespor karşılaşmaya Erick Neal, Ozan Dilik, Mert Gizir, Sercan Ergin ve De Angelo Riley ilk beşi ile çıkarken; Düzce temsilcisi Göktürk Ural, Eray Aydoğan, Hasan Karabulut, Trey Porter ve Mutlu Akpınar beşi ile parkedeki yerini aldı.

 

İlk dakikalar karşılıklı basketler ile geçilirken, 5 dakikalık bölümü Lokman Hekim Fethiye Belediyespor 9-7 önde geçti. Hücum anlamında iki takım da hem pota altından hem de dış atıştan sayılar buldu. İlk çeyreği temsilcimiz 21-17 önde kapattı. İkinci çeyrekte hem savunmada hem de hücumda ağırlığını koyan LH Fethiye Belediyespor bu çeyreği de 40-29 önde bitirdi. Üçüncü çeyrekte savunma ve hücumda etkili olan Düzce temsilcisi farkı kapattı ve bitime 5 dakika kala 43-42 öne geçti. Periyot sonlarına doğru karşılıklı basketler gelince, bu çeyrek 56-53; 1881 Düzce Belediyespor lehine sonuçlandı. Final periyodunda ise takımlar galibiyeti elde etme adına yoğun bir çaba harcadılar. Son dakikalara doğru geride olan temsilcimiz, kazandığı toplarla hızlı ataklar gerçekleştirdi ve maçı da 79-74 kazandı. Lokman Hekim Fethiye Belediyespor, Balıkesir Büyükşehir Belediyespor’un yenildiği haftada liderliğe yükseldi.

 

Lokman Hekim Fethiye Belediyespor’da De Angelo Riley 22 sayı ve 11 ribaunt ile galiyette önemli rol oynarken, diğer ABD’li oyuncumuz Erick Neal ise 11 sayı attı. 1881 Düzce Belediyespor’da ise Eray Aydoğan 18 sayı, Trey Porter 16 sayı ve 11 ribaunt, benchten gelen Mert Ali Sert 14 sayı ile oynadı.