Haber Detay


Satranç turnuvası ödül töreni gerçekleşti


Fethiye Belediye Başkanlığı ve Türkiye Satranç Federasyonu Fethiye İlçe Temsilciliğinin tarafından gerçekleştirilen Fethiye Belediyesi Atatürk Kupası Satranç Turnuvası ödül töreni gerçekleştirildi.

 

Şehit Yüzbaşı Özgür Özekin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli salonlarında gerçekleşen turnuvada 256 sporcudan 211’i hazır bulundu. Turnuvanın açılış maçını Fethiye Belediye Başkan Yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli ve ilçemiz sporcularından Kağan Torun yaptı. Fethiye ve çevre illerden gelen sporcular 5 kategoride yarıştı. Her kategoride dereceye giren ilk 3 sporcu kupa-madalya-başarı belgesi ve 4.-10. arası dereceyi alan sporcular ise derece madalyası almayası hak kazandı. Ayrıca katılan tüm sporculara katılım belgesi verildi.

 

Ödül töreninde konuşan TSF temsilcisi Ünat Sayın, turnuvada emeği geçen belediye başkanı Alim Karaca ve belediyenin ilgili tüm personeline teşekkür etti. Turnuvanın başarıyla geçmesinden dolayı mutlu olduğunu dile getiren Sayın, sporcuları tek tek kutladı.

 

Satranç gibi bir zihin sporuna dahil olmanın çok önemli olduğunu kaydeden Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli ise, “O yüzden kazanmak veya kazanmamak önemli değil. Sizlerin burada bir arada olup, böylesine güzel bir spor dalını gerçekleştiriyor olmanız çok değerlidir. Tüm çocuklarımızın gözlerinden öpüyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.