Haber Detay


Bu İşte Bir Umut Var filmi ilgiyle izlendi


Fethiye Belediyesi tarafından Öğretmenler Günü’ne özel Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde ‘Bu İşte Bir Umut Var’ isimli belgesel film gösterimi yapıldı.

 

Atatürk Anıtı önüne çelenk sunumu yapıldı.

24 Kasım Öğretmenler günü programı Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı önünde düzenlenen tören ile başladı. Törene Fethiye Belediye Başkan Vekili Muharrem Akalın, Fethiye Cumhuriyet Başsavcısı Kurtca Eker, Fethiye Garnizon Komutanı Binbaşı Sedat Karabay, Fethiye Emniyet Müdürü Vekili  Serpil Çalışkan, Fethiye İlçe Jandarma Bölük Komutanı Binbaşı Rüştü Şen, Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya ve şube müdürleri, siyasi parti temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler ile vatandaşlar katıldı. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya tarafından Milli Eğitim Müdürlüğü çelengi Atatürk anıtına sunuldu.

 

MELSA’dan FBKM’de öğretmenler günü programı

24 Kasım Öğretmenler Günü; Beşkaza Meydanı Atatürk anıtı önünde düzenlenen törenden sonra Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür ve Sanat Merkezi’ndeki MESAL Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin programına geçildi.  ‘Benim Öğretmenim’ konulu  resim, şiir, kompozisyon dalında dereceye giren öğrencilere ödülleri törenle verildi. Daha sonra anı ve spor dallarında dereceye giren öğretmenlere ödülleri törenle takdim edildi. Ödül töreninden sonra emekliye ayrılmış öğretmenlere hizmet şeref belgeleri Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya tarafından verildi. Program öğrencilerin  pandomim  gösterisi ile devam etti. Program; MELSA Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerinden oluşan öğretmenler korosunun müzik sunumuyla sona erdi.

 

‘Bu İşte Bir Umut Var’ ilgiyle izlendi.

Daha sonra Fethiye Belediyesi tarafından Öğretmenler Günü’ne özel ‘Bu İşte Bir Umut Var’ isimli belgesel film gösterimi yapıldı. Gösterimi FBKM’de yapılan film ilgiyle izlenirken, 48 dakika süren film katılımcılara duygusal anlar yaşattı. 48 dakikalık filmde köy enstitüsünü bitirmiş bir öğretmenin öğretmenlere yazdığı mektubu konu alıyor.