Skip Navigation Links

Haber Detay


Başkan Karaca'dan Kurban Bayramı Mesajı


Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Kurban Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı. Başkan Karaca mesajında, bayramın Fethiye’ye, ülkemize ve tüm Müslüman dünyasına sağlık, huzur, barış ve mutluluk getirmesi dileklerinde bulundu.

Kurban Bayramı nedeniyle bir mesaj yayımlayan Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca; “Toplumsal birlik ve beraberliğin yaşandığı bayramlar, bir milletin en önemli değerlerindendir. Bayramlar küskünlüklerin unutulduğu, sevgi ve saygının perçinlendiği, kucaklaşmanın ve kaynaşmanın en özel olduğu zamanlardır.” ifadesini kullandı.

Başkan Karaca, mesajında şu ifadelere yer verdi: “Dostluğu, kardeşliği, sevgiyi, saygıyı ve hoşgörüyü kalplerde buluşturan bir Kurban Bayramı’na daha erişmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Toplumsal yaşamımızda ayrı bir yeri olan Kurban Bayramı berekettir, yoksulların sevindirilmesidir.

Toplumsal birlik ve beraberliğin yaşandığı bayramlar, bir milletin en önemli değerlerindendir. Küskünlüklerin unutulduğu, sevgi ve saygının perçinlendiği, kucaklaşmanın ve kaynaşmanın en özel olduğu zamanlardır. İnsanları mutlu etmenin esas olduğu bu bayramda; darda kalanların, muhtaç, yoksul, öksüz, yetim ve kimsesizlerin, tedaviye muhtaç yurttaşlarımızın, şehit ailelerinin ve gazilerin ziyaret edilmeleri, desteklenmeleri ve sevindirilmeleri ayrı bir önem taşır.  Bu yüzden Kurban Bayramı’nda büyüklerimizi ihmal etmemeli, çocuklarımızı sevindirmeli ve ihtiyaç sahiplerini mutlu etmek için özel gayret etmeliyiz.

Bu bayramın gönülleri yumuşatması, tüm insanlığa vicdanı ve merhameti hatırlatması en büyük dileğimdir. Bu duygu ve düşüncelerle, tüm vatandaşlarımızın Kurban Bayramı’nı kutluyorum. Bayram günlerinde tüm topluma egemen olan huzur, barış ve kardeşlik duygularını yılın her gününe yaymamız gerektiğini bir kez daha hatırlatmak istiyorum. Uzun bayram tatilini değerlendirerek trafiğe çıkacak vatandaşlarımızın azami dikkat ve özeni göstermelerini, hız yapmamalarını tavsiye ediyorum.

Öte yandan, Belediye olarak, Fethiye’de yerleşik hemşehrilerimizin ve bayram tatili için Fethiye’yi seçen misafirlerimizin bayramlarını en güzel şekilde geçirmeleri için gerekli önlemleri almış durumdayız. Nöbetçi ekiplerimiz bayram süresince halkımızın hizmetinde olacaktır.  

Her günümüzün sağlık, umut, huzur ve mutluluk dolu geçmesi dileklerimle, tüm yurttaşlarımızın Kurban Bayramı kutlu olsun. Kurban Bayramı ilçemize, ülkemize, milletimize ve tüm Müslüman dünyasına sağlık, huzur, barış ve güzellikler getirsin.”