Haber Detay


Karaca, “Çalış’ın çehresini değiştireceğiz”


Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca beraberinde birim amirleri, ÇALIŞ-DER Başkanı Mete Ay ile birlikte Çalış kordonu ve civardaki yollarda incelemelerde bulundu. Karaca, sezon sonu çalış kordonunda ilk kazmayı vurulacağını ve Çalış’ın çehresinin değişeceğini söyledi. Ay ise, Karaca ve ekibine hizmetlerinden dolayı teşekkür etti.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, “COVİD 19 ile çok ciddi bir mücadele içerisindeyiz. Bu süreçte maddi manevi sıkıntılar içerisindeyiz. Daha öncesinde ekonomimizi çok sağlam bir zemine oturttuğumuz için bizim için bunlar mazeret değil! Foça’nın alt yapısını bitirdik, üst yapı çalışmaları devam ediyor. Foça pazar yeriyle ilgili tahsisini tamamladık. Orada yine mesire alanı yaptık. Çalış’ta şuanda bulunduğumuz alanda (Çalış Plajı köprünün yanındaki yol) sıcak asfalt çalışması yapacağız. 25 yıl önce yapılmış bir çalış kordonu var. Ortak akıl ile neler yapabiliriz, bunları inceledik. Sezon sonu ilk kazmayı vurmak istiyoruz. Seneye burayı hazırlamak istiyoruz.  Çalış Plajı kordonuna 25 yıl sonra yeni bir çehre kazandırmak için çalışmalara başladık. Bu bölgedeki esnaf ve derneklerimizle diyalog halinde, ortak akılla bu süreci yöneteceğiz. Bölgemizde yer alan arıtma tesisinin kapasitesini 2 katına çıkarıp, bu sorunu da ortadan kaldırıyoruz.  Ölüdeniz, Hisarönü ve Ovacık'ta gerçekleştireceğimiz alt yapı çalışmalarını yürütmek için şantiyemiz kuruldu. Yasal izinleri alındı, çok yakında ilk kazmayı vuruyoruz” dedi.

Çalış-Der Başkanı Mete Ay, “Alim Başkan, 25 yıllık bir yolu yenileme çalışması yapacağını ifade etti. Kendisine teşekkür ediyoruz. Çalış bizim turizm kimliğimiz. Burayı da güzelleştirmek için bize müjdeler verdi.  Çalış esnafları Karaca’ya teşekkür ederek, yapılan ve yapılacak olan hizmetler için başarılar diledi.