Genel Duyuru


Tarih : 27.04.2021 00:00:00
Baslık : SIFIR ATIK TEMALI “OBJE TASARIMI YARIŞMASI” KATILIM DETAYLARI
Özet :

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü tarafından “Sıfır Atık” Temalı Obje Tasarımı Yarışması düzenlenmektedir.

Bu yarışma ile ilçemizdeki çocuklarımızın yaratıcılıklarını ortaya çıkarmak, hayal gücünü geliştirmek, doğaya ve atıklara olan bakış açılarını görsel olarak ifade edebilmelerini sağlamak, ayrıca Dünya Çevre Haftası kapsamında farkındalık oluşturmak amaçlanmıştır. 

Sıfır Atık kapsamına giren atık konuları üzerinde çalışma yapılabilir.

Obje tasarımında herhangi bir atık türü kullanılabileceği gibi birden fazla atık çeşidi de kullanılabilir. Ancak öncelikli olarak elektronik atık ve metal atıklar ile yapılacak tasarımlar avantaj sağlayacaktır.

Tasarlanan objenin bir amaca hizmet edebiliyor olması gerekmektedir. (özellikle çevresel bir amaca hizmet ederse avantajlı olacaktır.)

Yarışmaya 6 – 12 yaş arasındaki çocuklarımız katılım sağlayabileceklerdir.

Obje tasarımı çalışması Serbest Teknikle yapılabilecektir.

Obje tasarım boyutları en az 50 x 50 cm ebatlarında olmalıdır. Daha büyük boy tasarımlar kabul edilebilecek, daha küçük tasarımlar kabul edilmeyecektir.

Tasarımı yapılacak objenin tasarımcı tarafından bir ismi konmalı, bu isim tasarıma ait gönderilecek fotoğrafın içerisinde görülebilmelidir.

Tasarlanan objeye ait fotoğraf cevrekoruma@fethiye.bel.tr gönderilecektir. İlk elemeyi geçen objelerin Belediye tarafından istenmesi durumunda katılımcı tarafından verilmesi gerekmektedir.  

Gönderilen mail içerisinde Katılımcının İsmi Soyismi, Yaşı, Okulu ve sınıfı, Açık Adresi, ulaşılabilecek 2 adet cep telefonu numarası yazılması gerekmektedir.

Dereceye giren tasarımlar arasından Belediye istediği takdirde ilerleyen süreçlerde bu çalışmayı kullanmakta, sergilemekte serbesttir. Katılımcılar bu koşulu kabul etmiş sayılır.

31 Mayıs Pazartesi Saat: 09.00’a kadar söz konusu mail adresine çalışmalar gönderilmelidir.

En geç 7 Haziran Pazartesi saat 17.30’a kadar yarışma sonuçlandırılacaktır.

İlk 10’a giren çocuklarımıza bisiklet, kask, dizlik ve dirseklik hediye edilecektir. Hediyeler Belediye Başkanı veya Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü personelleri tarafından bizzat katılımcının adresinde çocuğumuzun kendisine teslim edilecektir. Diğer katılımcılara katılım belgeleri ve sürpriz hediyeler verilecektir.

İlk 10’a giren çalışmaları 3 kişilik Jüri belirleyecektir. Jüri üyeleri Belediye Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nden 1, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü’nden 2 üyeden oluşacaktır.

Daha detaylı bilgi için: 444 9082 – 6555 - 6506 numaralarını arayabilirsiniz.