Skip Navigation Links

Haber Detay


Karaca, Hollanda’da iş adamları ve tur operatörlerine ‘Fethiye’ sunumu gerçekleştirdi


Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Vakantiebeurs Turizm Fuarı için gittiği Hollanda’da, Hollanda Büyükelçisi Şaban Dişli, Türk ve Hollandalı işadamları, tur operatörleri, STK başkanları akşam yemeğinde bir araya geldi.

Edelstaal Group International ve Horecabond Nederland Hollanda Turizm Fuarı kapsamında Utrecht kentinde ortaklaşa bir iş geliştirme resepsiyonu düzenledi. Resepsiyonun verildiği Icon Lounge’ta Türk Turizminin Fethiye bölgesine ve Hollanda Turizmine yatırımın ele alındığı davete siyaset, iş, sivil toplum kuruluşları ve sanat dünyasından çok sayıda başkan, davetli ve konuşmacı katıldı.

Resepsiyonun açılış konuşmasını yapan Edelstaal Yönetim Kurulu Üyesi Ertan Torunoğulları yaptı. Hollanda’nın en büyük çelik tencere üreticisi olmasından sonra, özellikle Fethiye, Marmaris ve İstanbul’a yaptıkları yatırımlar ile bir aile şirketinden nasıl bir Türk Turizm devine dönüştüklerinin sürecini anlattı. Ertan Torunoğulları, üçüncü kuşak Torunoğulları fertlerinin birçok başarıda imzası olduğunu ve bunun için gururlandığını söyledi.

Horecabond Nederland Başkanı Tarık Saki ise, Covid-19’dan dolayı 2020 ve 2021 Horeca sektöründe yaşanan ekonomik sıkıntıların büyük bir kısmının 2022 yılında ciddi oranda azaldığını vurguladı.

Hollanda’da Devlet destekleri ve Avrupa teşvik fonları uzmanı olarak Hanegraaf Advies şirketi adı altında hizmet sunan Jan Hanegraaf, Türkiye ve Hollanda arasında yapılan yatırım projeleri teşvikleriyle ilgili bilgiler aktardı.

Karaca yaptığı sunum ile alkış aldı
Fethiye Belediyesi’nin hazırlamış olduğu tanıtım videosu tüm katılımcılar tarafından tam not aldı. Sunum eşliğinde konuşma gerçekleştiren Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca,  Fethiye’nin tarihi dokusu, doğası, iklimsel elverişliliğinden bahsetti. Dalaman Havalimanı ile kolay ulaşabilirliğe değinen Karaca, Fethiye’nin yaz aylarında 1 milyon yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yaptığını belirtti. Fethiye’nin Türkiye’nin en güzel tatil bölgesinden birisi olduğunu söyleyen Karaca, herkesi Fethiye’ye davet etti.

Dalaman Havalimanı Operasyonlar ve Gelirler Direktörü Ahmet Orçun Songur ise, bu havalimanın özellik Fethiye, Marmaris ve civardaki diğer tatil beldelerine sağladığı hizmet ve faydalarına vurgu yaptı.

Büyükelçiden Karaca’ya tebrik
Resepsiyonun onur konuğu olarak yer alan Türkiye Cumhuriyeti Lahey Büyükelçisi, bu tür uluslararası, özellikle Türkiye ve Hollanda ticaret ve turizmine fayda sağlayan bir organizasyonu gerçekleştiren Edelstaal Group International ve Horecabond Nederland’ı candan tebrik ettiğini, ayrıca Fethiye’yi Hollanda’da tanıtmasından ötürü, Başkan Alim Karaca’yı ayrıca takdir ettiğini ifade etti.