Haber Detay


Ugan; “İdealist Gençlik Ancak Eğitimle Olur”


2019-2020 Eğitim Öğretim yılının başlaması nedeniyle, Fethiye Beşkaza Meydanı Atatürk Anıtı’na çelenk sunma töreni gerçekleştirildi.

Fethiye Kaymakamı Muzaffer Şahiner, Fethiye Belediyesi Başkan Vekili Fatih Ugan, protokol üyelerinin katıldığı tören saygı duruşunun yapılması, İstiklal Marşı’nın okunması ve anıta çelenk sunulmasıyla başlayan tören Gazi İlkokulu’nda devam etti. 1. Sınıf öğrencileri bu yıl bir ilki gerçekleştirerek, protokol üyelerine simit ikramında bulundular. Öğrencilerin şiirler okuduğu törenin ardından Gazi İlkokulu 1. Sınıf öğrencilerinden Martı Sınıfı ile okul müdürü Bengü Büyükteke protokol üyelerini karşıladı.

Fethiye Belediyesi Başkan Vekili Fatih Ugan; “Okul sadece bireyin hayat standartlarını yükseltecek ve iyi bir meslek sahibi yapacak bilgi ve becerileri vermekle kalmaz. Okul toplumların yapılarının, insan ilişkilerinin nasıl olacağının, bireysel ve toplumsal sorumluluklarının neler olacağının, hizmet ettiği toplumun maddi ve manevi değerlerini de öğrencilere aktarır ve davranış haline getirir, getirmelidir. Ülkemizin kalkınması ve Atatürk'ün idealize ettiği "muasır medeniyet seviyesi" ne çıkmamız tüm bireylerin toplumsal sorumluluklarını yerine getirmesi ile mümkün olacaktır. Kesintisiz, güçlü bir demokrasi için en büyük teminat, insan haklarına saygılı, ülkesini ve değerlerini seven, maddi ve manevi değerlerle donatılmış kendine güvenen idealist gençliktir. Bizim çocuklarımız bunu her daim bunu başarabilecek güce ve inanca sahiptir. Öğrencilerimize ve öğretmenlerimize yeni eğitim öğretim yılının hayırlı olmasını diliyorum” dedi.