Haber Detay


“Fethiye Sanata Doyacak”


Muğla'da Büyükşehir Belediyesi tarafında gerçekleştirilen ve üç gün süren 5. Uluslararası Zurnazen Festivali Fethiye’de yapılan son konser ile tamamlandı.

 

Konseri Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Cumhur Uzun, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve 4bin civarında vatandaş izledi. Sanatçıların gösterdiği performans parmak ısırtırken, Fethiyeliler sanatçıları ayakta alkışladılar. Konserin kapanışını 10. Yıl marşı ile yapan sanatçılara vatandaşlarda eşlik ettiler. Gösteriyi, tatil için ilçede bulunan yerli ve yabancı turistler ilgiyle izledi.

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Zurna Festivalinde yaptığı konuşmada; “ Zurnadan Festival mi olur dedikleri zaman herkes şaşırmıştı. Fethiye sanata doyacak. 28 Sanatçıyı Fethiyelilerle Milyonfest festivali kapsamında buluşturduk. Seçimden önce söz verdik, Gençlerimize söz verdik. 4 yıl boyunca bu etkinliği sürdüreceğiz. 16-20 Eylül tarihleri arasında Türkiye’nin en büyük yazarlarını Fethiyelilerle buluşturuyoruz. İki ay boyunca Fethiye’de sanat rüzgarları esecek. Zurna festivalinin yapılmasını sağlayan Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün’e sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Göreve başlamadan önce Fethiye’de 5 yıl boyunca güzel hizmetler yapacağımızı söylemiştik. 1 Ekim günü kazmayı vuruyoruz. Ovacık ve Hisarönü’nde kanalizasyon ve alt yapı çalışmaları başlıyor. Fethiye’deki atıksu arıtma tesisi kapasitesi iki katına çıkacak. Fethiye Cumhuriyet tarihinde aldığı hizmetlerin en büyüğünü bizim dönemimizde hayata geçirecek. 5 yıl boyunca bizlere desteğinizi esirgemeyin. Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban, yaptığı konuşmada, festivalin amacının zurnayı gelecek nesillere taşımak ve tanıtmak olduğunu söyledi. Bu yıl beşincisi düzenlenen festivali gelecek yıllarda da devam ettireceklerini ifade eden Çoban, "Bazıları 'Zurnanın festivali mi olur?' dedi ama dünyada ve Türkiye'de ilk olan bu festival çok güzel tuttu. Geniş kitlelere yayıldı. Seyircinin ilgi ve beğenisini topladı." dedi.