Haber Detay


Fethiye’de Afet Gönüllüleri Ekibi Oluşturuluyor


Gönüllü örgütlenme ile afet ve acil durumlarda yerel kapasitenin geliştirilmesi kapsamında MAG AME (Mahalle Gönüllüleri Acil Müdahale Ekibi) lideri Barış Muştu ve ekip arkadaşı Müşfik Sertel, Fethiye Belediyesi’nde toplantı düzenledi.

Toplantıya Fethiye Belediyesi Jeoloji Mühendisi Serhat Karagöz, Belediye meclis üyesi Melek Gözde Gürsoy Hoşafçı, Mimarlar Odası Sekreteri ve Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi Çiğdem Özel, İnşaat Mühendisi Fethiye Temsilcisi Levent Çimen, Kent Konseyi yürütme kurulu üyesi Jeoloji Mühendisi Engin Erçetin de katıldı. Toplantıda deprem başta olmak üzere, yangın, sel, trafik kazası gibi doğal ve doğal olmayan durumlarda doğru müdahalelerin önemi üzerinde duruldu.

Toplantının ardından Merkezi İstanbul’da olan MAG AME Datça temsilcilerinin Fethiye’ye gelerek 220 saatlik eğitim vermesine, eğitimin sonunda afet gönüllülerinin oluşturulmasına ve mahalle bazında çalışmalara başlanmasına karar verildi. Kasım ayı içerisinde başlanması planlanan sertifikalı kurs programının takvimi önümüzdeki günlerde paylaşılacak.