Haber Detay


Stratejik Planlama 3. Etap Çalıştayı’nın 3. Ve 4. Oturumları Gerçekleşti


Stratejik Planlama kapsamında 3. Etap Çalıştayı’nın 3. Ve 4. Oturumları gerçekleştirildi. 3. Oturumda çevresel ve kırsal gelişim, 4. Oturumunda ise kültür, turizm ve sanat konuları görüşüldü.

Fethiye Belediyesi ilgili birim çalışanları, Kent Konseyi üyeleri ve ilgili STK’lar ile birlikte gerçekleştirilen 3. Oturum, Çevresel ve Kırsal Gelişim başlığı altında yapıldı. Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Güzide Özkaya, Fethiye Belediyesi meclis üyesi Melek Gözde Gürsoy Hoşafçı ve Devrim Öztürk, Eğitim-Sen Temsilcileri, Birleşik Haziran Yürütme Kurulu temsilcilerinin de katıldığı toplantıda deniz ve kıyı hizmet standartlarının arttırılması, açık yeşil alanların korunması, atıkların kaynağından ayrıştırılması için eğitim ve bilgilendirme çalışmalarının yapılmasına karar verildi. Bunun yanı sıra Fethiye sınırları içerisinde, Fethiye Belediyesi, Muğla Büyükşehir Belediyesi, Devlet Su İşleri ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı gibi kurumların yetki ve sorumluluklarının vatandaşa bildirilmesi gerektiği görüşüldü.

Gerçekleştirilen 3. Etap Çalıştayı’nın 4. Oturumunda ise, kültür, turizm ve sanat konularında Fethiye’de hedeflenen noktalar üzerinde duruldu. Oturum, Belediye Başkan yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli, meclis üyesi Melek Gözde Gürsoy Hoşafçı, ilgili personeller, Kent Konseyi üyeleri, turizm dernekleri ve Birleşik Haziran Yürütme Kurulu üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. 4. Oturumda, turizm ve sanatın ayrı ayrı değerlendirilmesi gerektiği görüşüldü. Fethiye’de gerçekleştirilecek olan kültürel ve sosyal etkinliklerin aylık programlar halinde vatandaşa sunulması gerektiği ve bu programların gerçekleştiği alanların arttırılması kararına varıldı. Bu oturumun sonunda ise Fethiye Belediyesi’nde turizm biriminin kurulması ve turizm eylem planının kısa, orta ve uzun vadede çıkartılmasına karar verildi.