Haber Detay


Fethiyespor’a 100 Bin EURO Sponsorluk Anlaşması


Moldava asıllı Rus İş insanı Victor Slivinschi Fethiyespor’a 100Bin EURO’luk sponsor oldu. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ile bir süre önce tanışan ve dünyanın birçok farklı iş kolunda faaliyette bulunan Victor Slivinschi’nin, sponsorluk desteği Fethiyespor’a büyük katkı sağlayacak. Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Fethiyespor Kulüp Başkanı Esat Bakırcı, Fethiyespor As Başkanı ve Fethiye Belediyesi Meclis Üyesi Nurettin Metin Sevinç ve yönetim kurulu üyeleri, Rus İş insanı Victor Slivinschi ve Danışmanı Kenan Uzgur’un katıldığı bir törende imzalar atıldı. Anlaşmasının yapılmasında As Başkan Nurettin Metin Sevinç olağanüstü gayret sarf etti. Rus İş insanı Victor Slivinschi Fethiye’ye geldiği anda Alim Karaca’nın dürüstlüğü ve karakterinden çok etkilendiğini, kaliteli bir insan olduğunu dile getirerek, “kendisinin ricası üzerine bende kıramadım. Güvenilir dürüst insanlara ihtiyacımız var. Fethiye bu anlamda çok şanslı, kendisinden etkinlendim”dedi. Yaklaşık 3 saat süren görüşmelerin ardından Rus İş insanı Victor Slivinschi METEX Grup Ltd. Şti. olarak hazırlanan sözleşmeye imza atarken, desteğe devam edeceği belirtildi.

Bakırcı, “En Büyük Destekçimiz Alim KARACA’dır”

Sponsorluk imzalarının atılmasının ardından konuşan Fethiyespor Kulüp Başkanı Esat Bakırcı, “Victor arkadaşımız hiçbir şart koşmadan Fethiyespor’a sponsor oldu. Kendisi bize 100 bin Euro yardımda bulunacak. Buna gerçekten çok ihtiyacımız vardı. Başkanımız Alim Karaca da bu konuda bize çok destek oldu. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Fethiyespor’umuz için hep birlikte iyi şeyler yapacağız. En büyük güç Alim başkanımız, Bizler onun yardımcılarıyız. Bu sefer başaracağımıza yürekten inanıyorum. Hiç kimse 11 milyon borcun altında ‘hadi yürü’ demez. Alim başkan “Hadi yürü” dedi. Bizler de yürüyoruz.” İfadelerini kullandı.

Karaca; “Sözde Değil Özde Destek Vereceğiz”

Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ise; “Sözde değil özde olması adına, Fethiyespor’a 5 yıl boyunca destek olacağız. Kenan Uzgur Bey bizlere aracı oldu. Victor Bey buraya geldiği zaman Fethiye’ye katkıda bulunmak istediğini ve yatırımlar yapmak istediğini söyledi. Kendisi karşılıksız bir şekilde Fethiyespor’a 100 bin Euro destek veriyor. Fethiyeliler ve Fethiyespor’umuz adına kendisine teşekkür ediyorum. Aralık ayından sonra da tekrar Fethiyespor’a bağışlarının devam edeceğini söyledi. Moldova’dan gelip Fethiye’ye destek olan Sayın Victor’a çok teşekkür ediyorum. Bunun bu bölgede yaşayan ve bu bölgede gelir elde eden tüm iş insanlarına, örnek teşkil etmesini diliyorum. Fethiyespor’umuz Başkan Esat Bakırcı, yönetim kurulu ve Fethiye Belediyesi ile birlikte hak ettiği yere gelecektir. Biz bunları Fethiye’ye gönül veren bütün dostlarımıza, Apaçilerimize hediye ediyoruz. Fethiyespor’da işi bilen insanlarla birlikte iyi bir yönetim oluşturulurken, Fethiyespor emin ellerde. Esat Başkanım ve Fethiyespor yönetim kurulu arkadaşlarımla birlikte, Fethiye’miz için güzel şeyler yapacağız,  güzel başarılara imza atacağız. “dedi.

Victor Slivinschi; “Karaca’nın Dürüstlüğü beni etkiledi Fethiye Çok Şanslı”

METEX Grup Ltd. Şti Rus İş insanı Victor Slivinschi ise imzalarından ardından yaptığı açıklamada; “Fethiyespor’a bağış yapmamdaki en büyük neden Alim Karaca’nın dürüstlüğü, karakteridir. Bu Bağışı o yüzden gönülden yapıyorum. Fethiyespor’un daha iyi yerlerde olması için önümüzdeki süreçte desteğe devam edeceğim. Sponsorluk anlaşmasının gerçekleştirilmesinde Alim Karaca’nın etkisi çok büyük, kendisine ve Fethiyespor’a başarılar diliyorum.”şeklinde konuştu.