Haber Detay


Başkan Karaca’dan ünlü sanatçı İdil Biret’e ziyaret.


Belediye Başkanımız Alim Karaca Fethiye’de 1 ay boyunca mavi yolculuk yapacak olan ünlü piyanist ve devlet sanatçısı İdil Biret’i teknesinde ziyaret etti.

Eşi Şefik Büyükyüksel ile birlikte Fethiye koylarında tatil yapan ünlü sanatçı İdil Biret, alışveriş için Fethiye iskelesine yanaştı. Belediye Başkanımız Alim Karaca, Belediyemiz Kültür Sosyal İşler Müdürü Halime Ok ve Belediye meclis üyesi Aytekin Aras ünlü sanatçıya ziyarette bulundu. Başkan Karaca, Biret’e, Fethiye’ye özgü hediyeler takdim etti.

Ünlü sanatçı İdil Biret’i ilçemizde ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan Karaca, “İdil Biret çok önemli bir değerdir. Birçok konserinde beraber olmuştuk. Şimdi Işıklar Şehri Fethiye’mizde İdil Biret’i ağırlıyoruz. Antik tiyatromuzun restorasyonu biter bitmez açılışı İdil Biret ile yapmak istiyoruz. Kendisinden de söz aldık. Fethiye’de yaşayan tüm dostlarımızı İdil Biret ile tanıştırmak istiyoruz. Bu kadar önemli bir sanatçıyı Fethiye halkı ile buluşturmak bizim için de büyük bir onur olacaktır. Her yıl kendisini Fethiye’ye tatile davet ediyorum” dedi.

Başkan Alim Karaca’nın merkezdeki antik tiyatronun restorasyonunun tamamlanmasının ardından yapılacak olan açılış konserine davetini büyük mutlulukla kabul eden İdil Biret, “Yaklaşık 15 yıldır Fethiye’de aynı teknede tatil yapıyoruz. Fethiye harika bir şehir ve gerçek bir cennet. Burada tatil yaparak huzur buluyoruz. Fakat her yeri göremedim. Tekneyle çıktığımız için daha çok denizini görüyorum. Fethiye’nin her tarafı cennet ve birçok zenginliği var. Fethiye’de hemen yeni bir şey keşfediyorsun” diye konuştu.