Skip Navigation Links
Haber Detay
Dünya Çevre Haftası etkinlikleri başladı. 30 Mayıs 2019 Perşembe

Dünya Çevre Haftası dolayısıyla Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ve ilgili STK'lar Atatürk Anıtı'na çelenk koydu. Törende 2018-2019 eğitim öğretim yılında atık pil toplayan ve dereceye giren okullara sertifika ile hediyeler takdim edildi.

Atatürk Anıtı önünde yapılan çelenk koyma törenine Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca, Başkan Yardımcısı Sabri Oğuz Bolelli, Ak Parti İlçe Başkanı Bekir Eser, FethiyeTicaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Çıralı, Erozyonla Mücadele Derneği Başkanı Okyay Tirli, ilgili kurumlar, STK'lar ve çok sayıda öğrenci katılım sağladı.

"Hedefimiz tabiatın gösterdiği yoldan gitmek."

Törende konuşan Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Selver Hatice Kabak, Belediyemizin gerçekleştirdiği çalışmalardaki hedefimiz tabiatın gösterdiği yoldan gitmek yani onu tahrip etmeden, onunla uyum içinde yaşamayı başarabilmek ve insanlarımızın tesirlerinin olumlu yönde olmasını sağlamaya çalışmaktır. Ancak Çevresel Kirlenmenin önüne geçebilmek sadece bir kurum ya da kuruluşun tek başına yapabileceği ya da başarabileceği bir durum değildir.  Birlik ve beraberlik içinde belediyelerin, sivil toplum örgütlerinin, odaların, işletmecilerin, derneklerin, vatandaşların yani o bölgede yaşayan herkesin tek bir yürek olması ve ortak amaç taşımaları ile elde edilebilir” diye konuştu.

"195.000 adet kalem pil okullarımız tarafından toplandı."

Çevre Mühendisi Selver Hatice Kabak konuşmasını şu şekilde sürdürdü, "Fethiye’den toplam 3509 Kg atık pil toplayan tüm okullarımıza ve minik ama kocaman yürekli çocuklarımıza ve öğretmenlerimize sorumluluk bilinçleri için teşekkür ediyorum. Bir kalem pilin 18 gr olduğu bilindiğine göre toplanan miktar 195.000 adet kalem pilin okullarımız tarafından toplandığını göstermektedir. Diğer yandan bir atık pilin 4 m2 toprak alanı kirlettiği düşünüldüğünde 780.000 m2 toprak alanın atık piller tarafından kirletilmesinin önüne yine Fethiye’deki okullarımız tarafından geçilmiştir. Yani zihnimizde canlanması açısından Fethiye ilçemizin yaklaşık yüzölçümü olarak 3’te 1’ini öğrencilerimiz korumuştur.

Erozyonla Mücadele Derneği Başkanı Okyay Tirli ise yaptığı konuşmada, Fetiye’de bulunan yat çekek yerinin taşınması, derelerin ıslahı ve körfezin temizlenmesi ile ilgili, bakanlıkların devreye girip Fethiye için önem arz eden bu konuların çözüme kavuşmasını istedi.

Hediyeler takdim edildi.

Konuşmanın ardından atık pil yarışmasında dereceye giren okullara hediyeler takdim edildi. Yarışmada Fethiye Gazi Ortaokulu 950 kg. atık pil toplayarak birinci, Silkar Ortaokulu 530 kg. toplayarak ikinci, Vali Recai İlkokulu 440 kg. toplayarak üçüncü, Menteşeoğlu Şehit Orçun Munyas İlkokulu 354 kg. toplayarak dördüncü ve Kaymakam Mustafa Karslıoğlu İlkokulu ise 308 kg. atık pil toplayarak beşinci olmuştur. Dereceye giren okullara plaket verilerek, basketbol, voleybol, futbol topları, raket, fidan ve çeşitli elektronik eşyalar hediye edildi.

 

Facebook'ta paylaş
 
 
Alim KARACA
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
17.06.2019
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2018 Faaliyet Raporu 2019 Performans Programı      
  2017 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2016 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2015 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2014 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2013 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   CİMER  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2011 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2019-2020 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır