Skip Navigation Links
Haber Detay
Tebrikler çocuklar… 15 Mayıs 2019 Çarşamba

Fethiye Gazi Ortaokulu öğrencileri Teknoloji ve Tasarım dersinde gerçekleştirdikleri kedi, kuş ve köpek kulübelerini sergileyip Fethiye'deki Hayvan Eğitim Destek Derneği'ne (HAYED) bağışladılar. 600'e yakın öğrencinin gruplar halinde çeşitli atıkları da değerlendirerek yaptığı 200 adet kuş, kedi ve köpek yuvasını bir gün boyunca önce sergilediler ardından HAYED'e bağışladılar. Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, çocukların bu farkındalık yaratan çalışmalarından dolayı gururlandığını belirterek; '' Bir sosyal sorumluluk projesi ancak bu kadar başarılı olur'' diye konuştu.

 

Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi amfi salonunda Gazi Ortaokulu öğrencilerinin Teknoloji ve Tasarım dersinde yaptıkları kuş, kedi ve köpek yuvaları sergilendi. Sergiye Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli, HAYED Başkanı Gökçen Gökmen Bayram, okul müdürü Ali Koyuncu, teknoloji ve tasarım öğretmenleri Nilüfer Çevik, Gülender Cindemir, Yelda Özkan Erdemli, Fatma Balım Buga, Günsenin İnal ve Erkan İnal da katıldı. 600'e yakın öğrencinin bazılarının gruplar halinde, bazılarının da tek başına çeşitli atıklardan mimarilerini kendilerinin yapıp yine kendilerinin tasarladığı yuvalar, ilgi ile izlendi. Sosyal sorumluluk projesi olarak öğrencilere hayvan sevgisini vermek amacıyla gerçekleştirilen kedi, kuş ve köpek yuvaları bir gün sergilendikten sonra HAYED'e teslim edildi.

 

Öğrencilerden Eylül Güney, ''Hayvanların yeme, içme ve diğer ihtiyaçları için sosyal sorumluluk projesi olarak onlara yuvalar hazırladık. Teknoloji ve tasarım dersini hayvan sevgisine dönüştürdük'' dedi.

 

Öğretmenlerden Gülender Cindemir de ''Öğrencilerimize hayvan ve doğa sevgisini kazandırabilmek için derslerde kendileri mimari çalışmayı yapıp yine kendileri çeşitli geri dönüşüm atıklarından bu yuvaları gerçekleştirdiler. Benzer projeleri de önümüzdeki yıllarda devam ettireceğiz'' dedi.

 

HAYED Başkanı Gökçen Gökmen Bayram okul Müdürü Ali Koyuncu'ya günün anısına bir plaket sunarak, ''Öğrencilerin hayvan sevgisi konusunda eğitilmeleri ile pek çok sosyal sorumluluk projeleri ortaya çıkmaya başladı. Bu projeye destek verenleri kutluyorum'' dedi.

Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Bolelli de ''Bir sosyal sorumluluk projesi ancak bu kadar başarılı olur. Öğrencilerimiz bizi gururlandırdı. Bu tür projelere destek verip, HAYED'e de destek olacağız'' diye konuştu.

 







Facebook'ta paylaş
 
 
Alim KARACA
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
26.05.2019
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   CİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır