Skip Navigation Links
Haber Detay
Başkan Saatcı, “Mecliste kararların yüzde 98’i oy birliğiyle” 01 Mart 2019 Cuma

Fethiye Belediye Başkanı ve Muğla Büyükşehir Belediyesi Bağımsız Başkan Adayı Behçet Saatcı, 31 Mart’ta görev süresi sona erecek Fethiye Belediye Meclisi’ne son kez başkanlık yaptı. Meclis üyelerinin parti ayrımı gözetmeksizin karışık oturduğu toplantıda, görüşülen 9 maddenin 8’i oy birliği, 1’i oy çokluğuyla kabul edildi.

 

Fethiye Belediye Meclisi, Mart ayı olağan toplantısı, Fethiye Belediyesi Meclis Salonu’nda Başkan Behçet Saatcı yönetiminde toplandı. Meclis üyelerinin parti ayrımı gözetmeksizin karışık oturduğu toplantının açılışında Başkan Saatcı kısa bir veda konuşması yaptı. Tüm meclis üyelerine teşekkür eden Belediye Başkanı Saatcı, “Bu çatı altında çok şey yaptık. Çalışmalarımızdaki bütün görüş ve düşüncelerinize teşekkür ediyorum. İşin başında dengeler farklı gözükse de, aldığımız 100 kararın 98’inin oybirliğiyle onaylanıyor olması, bu meclisin sağduyulu davrandığı, önceliğini Fethiye’ye verildiğini gösteriyor. Bütün meclis üyesi arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Yeni dönemde burada olacak olan arkadaşlarımıza da hayırlı görevler diliyorum. İnşallah partizanlığın sokulmadığı bir meclis olmaya devam eder. “ dedi.

 

Alevi Kültür Derneği’nden Başkan Saatcı’ya teşekkür

Konuşmanın ardından gündem maddelerinin görüşmesine geçildi. Fethiye Alevi Kültür Derneği’nin Foça Mahallesi Foça Mezarlığı yanındaki ibadethanesinin, mahalle merkezindeki yeşil alana taşınması gündem maddeleri arasında yer aldı. CHP meclis grubu bu maddenin komisyona gönderilerek, 31 Mart’tan sonra seçilecek yeni mecliste görüşülmesini istedi. Ak Parti grubu ise onaylanması yönünde görüş bildirdi. Yeni meclisinde bu kararı onaylayacağından şüphe duymadığını belirterek dernek üyelerinin bekletilmemesini isteyen Başkan Saatcı, toplantıya ara vererek komisyonun hemen toplanmasını istedi. 5 dakikalık arada konuyu ele alan komisyon üyelerinin olumlu görüş bildirmesi sonrası ibadethanenin taşınması oy birliğiyle kabul edildi. Karar, salondaki bir grup alevi tarafından alkışlandı. Toplantıda ele alınan 9 gündem maddesinin 8’i oy birliğiyle kabul edildi. Fethiye Alevi Kültür Derneği Başkanı Hasan Şimşek ve bir grup alevi toplantı sonrası Başkan Saatcı’ya teşekkür etti.

 

Fethiye Belediye Meclisi’nde 2014 seçimlerinden bu yana 30 meclis üyesi görev yaptı. Başkan Saatcı’nın listesinden 8 üye mecliste görev yaparken diğer meclis üyelerinden 15’i CHP’li, 8’ide Ak Partiliydi.

 Facebook'ta paylaş
 
 
Alim KARACA
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
26.05.2019
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   CİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır