Skip Navigation Links
Haber Detay
Üstadlar Konserle Anıldı. 04 Şubat 2019 Pazartesi

Başkan Saatcı, “Ölümsüzlük böyle bir şeydir.”

Belediyemiz, aramızdan ayrılan efsanevi iki üstad Barış Manço ve Cem Karaca için anma konseri düzenledi. Fethiye Belediyesi Özer Olgun Kültür Merkezi’nde gerçekleşen anma konserinde İlker Babaoğlu, Sabri Dereli ve Aynen Band, The Bluestone Band, White Noise grupları üstadların eserlerini seslendirdiler.

Konser sonrasında sanatçılara teşekkür plaketi vermek için sahneye çıkan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Her zaman diyorum, Fethiye kendi kendine yeten bir ilçe. Baş başa verdiğimiz zaman yapamayacağımız, çözemeyeceğimiz hiçbir şey yok. Cem Karaca’yı ve Barış Manço’yu özlem ve minnetle anıyorum. İkisi de bizim delikanlılık zamanlarımızın çok özel insanlarıdır. Biz Barış Manço’yu bıyıklarından ve taktığı takılardan dolayı biraz daha yakın bulurduk kendimize. Solcu arkadaşlar da parka vs. den dolayı Cem Karaca’yı daha yakın bulurlardı. Ama biz şimdi ikisini bir araya getirdik. İşin aslan payı sahnede performans gösteren bu kardeşlerimindir. Kardeşlerim bizden hiçbir şey talep etmediler. Hani bir sözümüz var ya “Herkesin Fethiye için yapabileceği bir şey vardır” diye… Onlar bu akşam yapacaklarını yaptılar. Tabi ki can bedenden gidecek. Ölen bedendir, can ölmez.” dedi.

Barış Manço ve Cem Karaca’nın şarkılarıyla hala hayatımızda var olduğunu vurgulayan Başkan Saatcı, “Ölümsüzlük böyle bir şeydir. Üstadların arkasından şarkılar söyleniyorsa, marşlar dillerden dillere dolaşıyorsa, hala çocuklar bu şarkılarla büyüyorsa ölümsüzlük bu demektir. Tekrar teşekkür ediyorum, her zaman iyi günlerde buluşmak dileğiyle…” ifadelerini kullandı.

 Facebook'ta paylaş
 
 
Alim KARACA
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
24.04.2019
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   CİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır