Skip Navigation Links
Haber Detay
EMITT 2019 değerlendirme toplantısı yapıldı. 04 Şubat 2019 Pazartesi

EMITT 2019 Turizm Fuarı’nın başarıyla tamamlanmasının ardından Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası’nda turizm konseyi değerlendirme toplantısı yaptı. Değerlendirme toplantısında konuşan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Artık Fethiye’nin çıtası yükseldi. Sektör de kendini yenileyecek. Artık ekmek peynir fiyatına oda, 5 pounda oda-kahvaltı devri bitti. Artık ayağımızı frenden çekip gaza basmamız gerekiyor” diye konuştu.

 

 

Çıralı, “Başkan Saatcı’ya teşekkür ediyoruz”
Değerlendirme toplantısına EMITT’te Fethiye standının aldığı en başarılı destinasyon tanıtım ödülü de yer aldı. Slayt gösterisiyle Fethiye standından karelerin yer aldığı toplantı da ilk konuşmayı FTSO Başkanı Osman Çıralı yaptı. Çıralı, “Bugün mutlu günümüz. Turizm Konseyi’nin aylardan beri yaptığı toplantıların neticesini aldık. En iyi destinasyon ödülünü Fethiye 2. kez aldı. Ben Turizm Konseyi’nde görev alan, fuarda görev alan bütün arkadaşlarıma teşekkür etmek istiyorum. Emitt Fuarı bizim için gerçekten çok önemli. Turizmin çeşitlendirilmesi, bölgemizin tanıtılması adına çok önemli bir fuar. Fethiye Belediyesi’nin katkılarıyla 3 yıldır Emitt Fuarı’na katılıyoruz. Bundan sonra da devamını diliyorum. Biliyorsunuz önümüzde bir seçim var. Biz dağılmazsak, bir dahaki dönem de Belediye bizim Belediyemiz olacak. O yüzden aynı şekilde devam edeceğini düşünüyorum. Behçet Başkanım ve Mete Atay ağabeyim başta olmak üzere herkese çok teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Soydemir, “Fethiye’de birlik ve beraberlik var”
Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir ise, “Turizm merkezleri dalında en iyi destinasyon ödülünü geçen sene de almıştık. Başkanımız Behçet Saatcı o zaman tüm konseye, “Biz bir başarı yakaladık, bu işe çalışmaya bugünden itibaren tekrar başlıyoruz” demişti ve o günden itibaren çalışmalara başlandı. Tüm komisyon üyelerine ve komisyon başkanı Mete Atay ağabeyime teşekkür ediyorum. Özellikle Belediye Başkanımız Behçet Saatcı’ya teşekkür ediyorum. Bu sorumluluğu ve bilinci bizde oluşturdu ve ayrıca birlik ve beraberlik içinde çalışmamızı sağladı. Bu 3-4 yılda kazanılan bir beraberlik. Bu başarı için, Belediye Başkanımıza ve komite üyelerine teşekkür ediyorum. Yeni ödül Fethiye’mize hayırlı olsun” dedi.

 

Uysal, “Son 10 yılın en katılımlı fuarını yaşadık”
FETOB Başkanı Bülent Uysal ise, “Son 10 yılın en yoğun katılımlı Emitt Turizm Fuarı’nı yaşadık. Özellikle yurtiçinden Emitt Fuarı’nı ziyarete gelen yerli turistler olsun, acenteler olsun, yabancı tur operatörleri olsun standımıza çok fazla ilgi vardı. Bu gösteriyor ki Fethiye’nin popüleritesi yurtiçinde ve yurtdışında giderek artıyor. Fethiye’deki turizmin gelişmesi adına çok yararlı görüşmeler yaptık. Belediye Başkanımız Behçet Saatcı, geçen sene ödül aldığımızda bunun altına düşmememiz gerektiğini söylemişti. Fethiye’ye bu onuru yaşattıkları için Behçet Başkanıma ve Mete Atay’a teşekkür ediyorum. Biz Fethiye Turizm Konseyi olarak son 5 yıldır Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Mete Atay başkanlığında düzenli olarak toplanıyoruz. Umarım birlik ve beraberliğimiz bozulmaz. Fethiye Turizmi için elimizden geldiğince Fethiyeli olarak Fethiye’deki tüm STK’lar olarak hep beraber güzel işler yaparız.

 

 

Ay, “Fethiye standı başarıya ulaşmıştır”

Fethiye Çalış Güzelleştirme Başkanı Mete Ay ise, “Öncelikle Fethiye Belediyesi’ne çok teşekkür etmek istiyorum. Çünkü son 4 yılın en başarılı fuarıydı. Katılımcı olarak çok fazla olmasa da ziyaretçi olarak rekor kırdı. 4 günde Fethiye standında hiçbir broşür kalmadı. Demek ki en çok ziyaret edilen stantlardan birisi Fethiye standıydı. Demek ki Fethiye Belediyesi’ne ait stant başarıya ulaşmıştır. Biz bazı stantların parası verildiği halde katılmadığını gördük. Muğla’nın bu kadar siyasi olarak karışık olmasına rağmen Fethiye Belediyesi’nin bu kadar masraf yapıp, bu standı açması ve bu ödülleri almasından dolayı Sayın Behçet Saatcı’yı kutluyor ve teşekkür ediyorum. Fethiye tam bir birlik beraberlik içerisinde fuarı tamamladı. Bu başarılı fuar çalışmasından dolayı Başkanımız Behçet Saatcı’ya teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 

Diğer STK temsilcileri ise fuarın başarıyla geçtiğini ve önümüzdeki yıllarda da aynı başarının süreceğini söyleyerek, birlik ve beraberlik mesajı verdiler.

 

Başkan Saatcı, “5 pounda oda kahvaltı devri bitti”

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, “Her şeyden önce Fethiye olarak kendimize olan güvenimizi perçinledik. Artık Fethiye’de turizm sektörü 2018’de kazanılan bu ivmeyle ilerleyen yıllarda uluslararası bir sorun yaşanmazsa katlayarak Fethiye turizmini hak etiği noktaya getireceğiz. Bu anlamda bütün Turizm Konseyi ve STK’lar Fethiye ölçeğinde bir bütün olarak bir çatı altında toplanarak, hedefe kilitlendik. Emitt Fuarı’nın iyi geçmesi Mehmet Başkanın da ifade ettiği gibi geçen sene koymuş olduğumuz hedefi yine yakalamamız ve ödül almamız kolay değil. Yanılmıyorsam 5607 standın olduğu yerde üst üste 2 defa bir ilçenin, bir bütün olarak hareket ederek en iyi destinasyon ödülünü arka arkaya iki defa alması çok önemli. Seneye de alırsak artık Emitt Fuarı’nın başpehlivanı olacağız. Seneye de alacağız inşallah. Başka yolu yok. Devlette ve kurumlarda devamlılık esastır. Bizler geçiciyiz. Neticede devir daim olacaktır. Devam eden arkadaşlar almış oldukları bu sorumluluğu, bu bayrağı çok daha yukarılara dikmekle mükelleftirler. Biz olursak biz de aynı şekilde bu hedefin peşinde koşturmaya devam edeceğiz. Bütün Fethiyelilerin tek vücut olması, tek fikirle hareket etmesi, tek hedefe kilitlenmesinden Fethiye’nin geleceği anlamında ziyadesiyle memnunum. Bu birlikteliğin sadece turizmde değil, her konuda devamı halinde Fethiye’nin gıpta edilen bir şehir olacağı ve örnek olacağı kanaatimi her geçen gün pekiştiriyor. Bazen bir ay içerisinde bıkmadan, usanmadan 2-3 defa toplantı yapıp, sıfır hatasız bir projeyi nasıl hedefe ulaştırırız diye çaba sarf eden Turizm Konseyi’nin bütün paydaşlarına, görselleri çok iyi harmanlayarak hepimizin önüne sunan çalışma arkadaşlarıma ve bu işte emek veren bütün kardeşlerime çok teşekkür ediyorum. Allah-ü Teala’dan da bu birliğimizi, beraberliğimizi bozmamasını hatta daha da perçinlenmesini diliyorum. Fethiyeli olmanın gururunu bize net bir şekilde yaşattılar. Ben çok keyif aldım. Bu görevleri yaparken sorumlu arkadaşlarımız bilirler. Bizim almış olduğumuz sorumluluklar hep sıkıntılı işlerdir. Fakat görev süremiz içerisinde keyif aldığımız anlar vardır. Bir açılış yaparken, bir eser kazandırırken… Bu fuar da benim için öyle oldu. Bütün emek veren kardeşlerime tekrar çok teşekkür ediyorum. İnşallah 2020 Emitt Fuarı’nda da aynı başarıyı yakalamak üzere bugünden eksiklerimizi ortaya koyarak çalışmaya başlayacağız. Artık Fethiye’nin çıtası yükseldi. Sektör de kendini yenileyecek. Artık ekmek peynir fiyatına oda, 5 pounda oda-kahvaltı devri bitti. Artık ayağımızı frenden çekip gaza basmamız gerekiyor. Fiyatları biz yükselteceğiz. Tur operatörleri bize uyacak, biz onlara değil” dedi.

 Facebook'ta paylaş
 
 
Alim KARACA
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
16.07.2019
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2018 Faaliyet Raporu 2019 Performans Programı      
  2017 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2016 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2015 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2014 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2013 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   CİMER  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2011 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2019-2020 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır