Skip Navigation Links
Haber Detay
Alevilerden Başkan Saatcı’ya Cemevi için teşekkür ziyareti! 30 Ocak 2019 Çarşamba

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Fethiye’deki alevi vatandaşların kullanıma sunmak için, Günlükbaşı’nda bulunan Dükkan Senin mağazasının üst kısmını, düzenlenen protokol ile Fethiye Alevi Kültür Derneği’nin hizmetine sundu.  Alevi vatandaşlar, Başkan Saatcı’ya teşekkür ederek, şuan için geçici olarak burada olduklarını, yine Başkan Saatcı tarafından Foça Mahallesi’ne Cemevi ve kültür alanının yapılacağını söyledi.

                                                          

Şimşek, “Cemevi için teşekkür ediyoruz”

Fethiye Alevi Kültür Derneği Başkanı Hasan Şimşek, Yönetim Kurulu üyeleri ve alevi vatandaşlar Başkan Saatcı’ya teşekkür ziyaretinde bulundu. Derneği kurduktan sonra Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’yı ziyaret ettiklerini söyleyen Şimşek, “Bizi hiçbir konuda kırmadı. Yer istedik verdi. Verdiği yerde inşaat yapacağız dedik, inşaat malzemesini verdi. Şimdi Foça Mahallesi’nde bir parkta imar planı değişikliği için büyük uğraş veriyor. Tüm alevi kardeşlerimiz için Cemevi ve kültür alanı projesi gerçekleşecek. Bununla ilgili çalışmalar başladı” diye konuştu.

 

Fırat, “Behçet beye, Aleviler adına teşekkür ediyoruz”

Dernek Yönetim Kurulu Üyesi Kasım Fırat ise, “Anadolu’nun öz inancı olan alevi inancının, Fethiye’de topluma yakışır bir şekilde cemevi gerçekten ihtiyaçtı. Biz bunu Sayın Behçet Bey’den talep ettik. Bize burayı tahsis etti. Kendilerine alevi vatandaşlar adına teşekkür ediyorum. Ayrıca bu projenin yanı sıra bize daha kapsamlı bir çalışma yapacağının da sözünü verdi” dedi.

 

Başkan Saatcı, “Geniş kapsamlı bir Cemevi projemiz var”

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, “Daha birinci dönemde bu ihtiyacın karşılanmasıyla ilgili büyük uğraşlar vermiştik ama olmamıştı. Şimdi alevi kardeşlerim geldiler, Dükkan Senin mağazası üst katındaki alanı bizden talep ettiler. Bu alanın cemevi olarak kullanılmasıyla ilgili meclis kararı alındı. Tüm siyasi partiler ortak bir şekilde bu konuya evet verdi.  Sayın Kaymakamımız hiç bekletmeden onayladı. Emeği geçen tüm arkadaşlarıma ben teşekkür ediyorum. Alevi kültürü, Türk’ün kültürüdür! Alevi kültürünün yaşatılması için Fethiye Belediyesi olarak elimizden ne geliyorsa, yapmaya hazırız.  Bu bir başlangıç! Bunun devamı da gelecek. Foça Mahallemizde bir imar planı değişikliği yapıp, vatandaşlarımızın talepleri doğrultusunda Cemevi projesini gerçekleştirerek, Alevi kardeşlerimize sunacağız. Bunlar bizim boynumuzun borcu. İstediklerini yapmaya hazırız!” dedi.

 Facebook'ta paylaş
 
 
Alim KARACA
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
24.04.2019
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   CİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır