Skip Navigation Links
Haber Detay
Başkan Saatcı, salı pazarında alışveriş yaptı, halkla sohbet etti. 29 Ocak 2019 Salı

Fethiye Belediyesi’nin yıllardır poşet kullanımını azaltılmasıyla ilgili gerçekleştirdiği çevresel faaliyetlerle bir yenisini daha ekleyerek; unutulmaya yüz tutmuş hasır sepetleri, Salı Pazarı’nda halka ücretsiz dağıttı. Dağıtıma katılan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, her zaman olduğu gibi tek başına Salı Pazarı’nda evine alışveriş yaptı.

 

Dağıtımlara vatandaşların ilgisi yoğun oldu. Dağıtımlarda vatandaşlarla bir araya gelen Başkan Saatcı, “Bu sepetler unutulmuştu. Bu konuda devletin almış olduğu poşetle ilgili kararı canı gönülden destekliyoruz. Çok doğru bir karar. Benim yaşımdakiler çok iyi bilir ki, her evde bir pazar sepeti vardı. Hatta rahmetli Mehmet Akif’in yazdığı küfeyle ilgili çok da güzel bir şiir vardır. Adını hatırlamıyorum ama benden büyükler çok iyi bilir şimdiki balık pazarının olduğu pazaryerinde ayağı topal bir amcamız vardı. Zengin insanların almış olduğu malzemeleri sepete doldurarak evlerine kadar götürürdü. Rahmetli Turgut Özal’ı da burada anıyorum. Çok iyi biliyorum ki, 1984’ten sonra özellikle Günlükbaşı’nda bu işi yapan arkadaşlarımızın bile kafasına ihracat fikrini sokmuştur. Biz de bunun üzerine unutulmaya yüz tutan bu meslek talep olduğu takdirde devam edecektir diye düşündük. Bu işi yapan arkadaşlarım da arzu ederse pazarda onlara bir yer göstereceğim. Gelip yapmış oldukları sepetleri sizlerin hizmetine sunacaklar. Biz Fethiye Belediyesi olarak bugün ustaların yapmış oldukları sepetleri sizlere yettiği kadar vereceğiz. Pazarınız ve alışverişiniz bereketli olsun. Allah ağzımızın tadını bozmasın. Bu sepetlerle güzel güzel alışverişlerinizi yapın, evinizde de onları tatlı tatlı yiyin inşallah” dedi.

 

Başkan Saatcı, dağıtımın ardından her zaman olduğu gibi Salı Pazarı’nda tek başına alışveriş yaptı. Başkan Saatcı’yı gören vatandaşlar Başkan ile fotoğraf çekinirken, aynı zamanda bol bol sohbet ettiler.

 

Facebook'ta paylaş
 
 
Alim KARACA
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
24.04.2019
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   CİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır