Skip Navigation Links
Haber Detay
Başkan Saatcı, “2019’un en önemli olayı 19 Mayıs’ın 100. yılı olmasıdır” 31 Aralık 2018 Pazartesi

“Ne yaptıysak, tırnaklarımızla yaptık!”

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, 2018 yılı değerlendirmesi kapsamında gazetecilerin sorularını yanıtladı. 2018 yılıyla ilgili Fethiye’de gerçekleştirdikleri projeleri basın mensuplarıyla paylaşan Başkan Saatcı, 2019 yılında ise en önemli olayın 19 Mayıs’ın 100. Yılını kutlayacak olmaları olduğunu ifade etti. Siyasi gelişmeler hakkında bilgiler aktaran Başkan Saatcı, “Ben Türkiye genelinde Ak Parti ile MHP arasında yapılan ittifak’a karşılık İYİ Parti ile CHP’nin ittifak yapması gerektiğine inanıyorum”  dedi.

 

Başkan Saatcı konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Yeni yıl yeni umutlar demek. 2019 deyince aklımıza ilk olarak 2019’un 19 Mayıs’ı aklımıza gelecek! Yüz yıl önce parçalanmış, Anadolu Coğrafyasına sıkışmış, darmadağın olacak bir imparatorluktan, yeni bir devletin doğmasına ilk ateşin yakıldığı 19 Mayıs’ı bu sene içerisinde kutlayacağız. 19 Mayıs ruhunun, ülkemizde hakim olması, birlik ve dirlik içerisinde Atatürk’ümüzün hedeflediği muasır medeniyetler seviyesine yükselmesi en büyük dileğimizdir. Bizim için 2019’un en önemli olayı, 19 Mayıs’ın 100. Yılı olmasıdır”

 

Başkan Saatcı, “Fethiye’nin her zaman hakkını savunduk”

“Son beş yılı değerlendirdiğimizde ise, ‘Bu yıl çok iyi geçti’ diyeceğimiz bir yıl olmadı. 2019, 2018 yılının aranmadığı bir yıl olsun. Umutlarımızın tazelendiği, geleceğimize güvenle bakabileceğimiz, kardeşliğimizin pekiştiği, tatlı dilin ülkemizde hakim olduğu, ayrımcılığın olmadığı, kucaklaşmanın sağlandığı bir yıl temenni ediyorum. Biz muhalefette bir belediye başkanıyız. Ne yaptıysak, her şeyi tırnaklarımızla yaptık! Bunu bir eli yağda, bir eli bağda yapanlarda var. Ama bu bizim hayat tarzımız oldu. Biz Fethiye’nin hayrına iş yapanları her zaman baş tacı yaptık, Fethiye’nin zararına iş yapanlarla da makamı, mevkiisi ne olursa olsun, yasal yollarla mücadelemizi verdik! Önümüzde 3 ay daha süreç var. Bunu görev süremiz boyunca yapmayı sürdüreceğiz.

 

Başkan Saatcı, “Birçok büyükşehir ve ilden fazla ulusal basında yer aldık”

“‘Fethiye Belediyesi olarak 2018 yılında neler yaptık?’ dersek, hatırlamakta fayda olan projeler gerçekleştirdik. Gelen giden herkesin gıpta ettiği ve hakkını verdiği, yurt dışından, çevremizdeki il ve ilçelerden misafirlerimizin geldiği Şehit Fethi Bey Parkı’mızı hizmete açtık. Gerçekten dillere destan bir park oldu. Koru ve Kızılbel’de sosyal tesisleri hizmete açtık. Üzümlü’ye dastarhane yaptık. Esenköy’e destihane yaptık! Engelli kardeşlerimiz için deniz kenarında FESEM’i kurduk. Akarca ve Cami Mahallelerinde parklarımızı yaptık. Çeşitli mahallelerimizde yapılanlar ve yapılmaya devam edilen yol, park gibi projelerimiz var. Sosyal Tesis çalışmalarımız var. Üzümlü’de Düğün Salonu ve Sosyal Tesis projemiz devam ediyor. Avcı arkadaşlarımıza yeni hizmet binası yaptık. Dükkan Senin projesiyle yardıma muhtaç vatandaşlarımıza ulaştık. Geçtiğimiz aylarda hem Soner Olgun’u hem Kıraç’ı Fethiye’mize getirdik. Turizm fuarlarında Fethiye’mizi tanıttık. Konserler ve festivaller ile dolu dolu bir yılı geride bıraktık. Akıllarda kalanlardan bir tanesi de Muğla’da yapılan enler yarışmasında, Muğla genelinde şahsımın halk tarafından en başarılı belediye başkanı olarak seçilmesiydi. Halkımıza şükranlarımı sunuyorum. Bu dönemde vermiş olduğumuz demeçler ve faaliyetlerle 800 belediye arasından sürekli ulusal basında yer alan belediyelerden birisi olduk. Çoğu il, çoğu büyükşehirden fazla Fethiyemiz, ulusal basında gündem oldu

 

Fethiye’de birlik ve beraberlik hakim…

“Bunların dışında Fethiye Belediyesi olarak her türlü siyasi kimlikten uzak, her türlü ideolojik şartlardan kendini arındırmış, tüm Fethiyelilerin altında toplanabileceği, tüm kurum ve kuruluşlar, STK’larımızla birlik ve beraberlik içerisinde bir arada işlere imzalar attık. Bu dönemin en başarılı taraflarından birisi de budur! Fethiye’de tüm STK’lar bir çatı altında Fethiye’nin menfaatleri doğrultusunda beraber hareket eder hale geldik”

 

Başkan Saatcı, “İYİ Parti CHP ittifakı devam etmeli”

Gazetecilerin, Muğla ve Türkiye’de yerel seçimlerde yapılan ittifakla ilgili sorularını cevaplayan Başkan Behçet Saatcı, “Son seçimlerde Sayın Cumhurbaşkanını yüzde 52 oy almış. Partisinin yüzde 40 oyu var. MHP’nin de yüzde 10 küsurlarda oyu var. İktidar partisi yüzde 40 oyla yetinmiyor, MHP’yi de yanına alarak güç oluşturup, yerel seçime giriyor. Bu hamlenin karşısında HDP hariç diğer muhalefet partilerinin, ‘biz kendi adaylarımızla yalnız seçime gireceğiz’ deme lüksleri yoktur.  Rakibin ittifak yaparken, senin de yapman gerekiyor. İttifak çalışmalarının Türkiye genelinde doğru olduğu kanaatindeyim. Özellikle İstanbul, Ankara ve İzmir’de yapılan ittifakların çok doğru olduğunu düşünüyorum” dedi.

İttifakın devam etmesi gerektiğini belirterek konuşmasını sürdüren Başkan Saatcı, “ Hiçbir şey çaresiz değildir! İttifakın bozulmaması gerekiyor. Park açılışında da söylemiştim; oyun bozucu değil, oyun kurucu olmak gerekiyor. CHP ve İYİ Parti’nin ittifak görüşmelerinin doğru olduğunu ve devam etmesi gerektiğini ifade ediyorum. Bunu söylerken, Behçet Saatcı’nın bir dönem daha belediye başkanı olabilmesi için bu ittifaka ihtiyacı olduğunu kastetmiyorum. Ben Türkiye genelinde Ak Parti ile MHP arasında yapılan ittifaka karşılık, İYİ Parti ile CHP’nin ittifak yapması gerektiğini belirtiyorum. Yoksa bizim için bir sıkıntı yok! Saygıdeğer Fethiyeliler bizi geçen dönem oyu yüzde 0,1 olan bir tabela partisinden seçti. O yüzden bizi bir kenara bırakıyorum. Muğla ittifak kapsamına alındı. Sayın Osman Gürün, CHP’nin adayı oldu. İyi Parti’de Muğla’da aday çıkarmayacağını ifade etti. İlçeler arasında pazarlıklar devam ediyor. Bu görüşmeler olumlu sonuçlanırsa da, olumsuz sonuçlanırsa da ‘eyvallah’ deriz! Hiçbir şey dünyanın sonu değil!  Bu pazarlıkların hakkaniyet, adalet içerisinde sonuçlanması gerektiğini düşünüyorum. Muğla’da da böyle olmasını temenni ediyorum” dedi.

 Facebook'ta paylaş
 
 
Alim KARACA
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
24.04.2019
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   CİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır