Skip Navigation Links
Haber Detay
Cami ve Akarca Parkları hizmete açıldı. 27 Aralık 2018 Perşembe

Fethiye Belediyesi tarafından yapımı tamamlanan Akarca ve Cami Mahallesi Parkları hizmete açıldı. Açılışta siyasi gündemle de ilgili açıklamalarda bulunan Başkan Saatcı, “Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda Cumhuriyet Halk Partisi adayı destekleniyorsa, Muğla’nın belli ilçelerinde CHP aday çıkarmayıp, İYİ Parti adaylarını desteklemesi gerekiyor. Adalet, hakkaniyet budur! İlçe bazındaki görüşmeler ‘nalıncı keseri’ gibi veya ‘Rabbena hep bana’ şeklinde olmaz. Bunun olmaması durumunda, biz oyun bozucu olmayız ama oyun kurucu oluruz” dedi.

 

Fethiye Belediyesi tarafından yapılan Akarca Parkı 3 bin 744 m²’lik alanda yeniden inşa edildi. Parkın içerisindeki ve dışındaki tüm ağaçlar koruma altına alınarak, parkın projesi ağaçların konumuna göre çizildi. Parkın içerisinde üstü kapalı 946 m² basketbol sahası, çocuk oyun alanı,  dış mekan spor aletleri, oturma alanları, ahşap girişler yer alıyor. Cami Mahallesi Parkı ise, yine Akarca Mahallesi’nde olduğu gibi günümüz şartlarında modernize edilerek yapıldı. Bin 932 m²’lik alan içerisinde yapılan Cami Mahallesi Parkı içerisinde, üstü kapalı basketbol sahası, çocuk oyun alanı, dış mekan spor aletleri, oturma alanları, ahşap girişler yer alıyor.

 

Balcı, “Başkan Saatcı’nın hizmetlerinin devamının geleceğini biliyorum”

Parkların açılış törenlerinde mahalle sakinleri de konuşmalar gerçekleştirdi. İlk açılışın yapıldığı Cami Mahallesi’nde mahalle sakini Ercan Balcı yaptığı konuşmada, parkın Fethiye’ye kazandırılmasında emeği olan başta Başkan Saatcı olmak üzere herkese teşekkür etti. Balcı, Cami Mahallesi’nde böyle bir parkın ihtiyaç olduğunu ifade ederken, Cami Mahallesi sakinleri olarak parkı koruyacaklarını ifade ederek, “Sayın Behçet Başkanın hizmetlerinin devamını geleceğini bildiğim için, diyorum ki; Sayın Behçet Saatcı’yı izlemeye devam edin” diye konuştu.

 

Ali Cesaret, “Sosyal belediyeciliği Başkan Saatcı Fethiye’de uyguluyor”

Akarca Parkı’nda ise mahalle sakini Ali Cesaret, sosyal belediyeciliğin Fethiye’de çok güzel bir şekilde uygulandığını ifade ederek, Başkan Behçet Saatcı’ya teşekkür etti. Cesaret, “Daha geçtiğimiz günlerde Fethiye’ye Avrupa standartlarında bir park hizmete girdi. Şehit Fethi Bey Parkı’mız öncelikle Fethiye’mize hayırlı olsun. Mahalle kültürünün yaşaması için bu tür sosyal alanlar olmazsa olmazlarımızdır. Fethiye’ye gerçekten çok güzel sosyal alanlar yaptı. Sosyal Belediyeciliği yapıyor olmasından dolayı Başkan Saatcı’yı kutluyorum. Zaten Sayın Başkan bu işleri yapıyor ki, 4 dönemdir kesintisiz Fethiyeliler kendisini takdir ediyor. Mahalle sakinlerimiz adına Başkan Behçet Saatcı’ya teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum” dedi.

 

Sazcı, “688 aktif parkta çalışma yapıyoruz”

Parkların açılış töreninde konuşan Fethiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Durmuş Sazcı, “Fethiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü olarak, park ve yeşil alanların yıllardan bu yana kentsel ortamdaki önemini fark etmiş ve 41 mahallemizde, hâlihazırda mevcut park alanları,  yeşil alanlar, gülistanlar, sevgi bahçeleri,  yenilebilir alanlar başta olmak üzere, toplam 1.140.000 m2’ye tekabül eden 688 adet aktif alanın bakım, kontrol ve gelecek nesillere taşınması için çalışmalarımızı sürdürmekteyiz” diyerek açılışı yapılan parklarla ilgili teknik bilgiler verdi.

 

 

Başkan Saatcı, “Ali Cesaret’e adaylık için teklifte bulundum”

Parkların açılış töreninde değerlendirmelerde bulunan Başkan Saatcı, “Sayın Ali Cesaret buradayken, şunu söyleyeyim. Ali Cesaret soy ismi gibi cesur bir arkadaşımız. Yaptığı ticari faaliyetlerle de sınır tanımayan bir arkadaşımızdır. Bu dönem Sayın Ali Cesaret’e dedim ki, ‘Gel seni belediye başkan adayı yapalım’ Ancak o siyaset için geç olduğunu söyledi. Sayın Cesaret, hatır gönül için konuşmaz. Bizimle ilgili yaptığı konuşmadan dolayı kendisine teşekkür ediyorum” dedi.

 

Başkan Saatcı, “Büyükşehir Yasası’na rağmen hizmet üretmeye devam ediyoruz”

Başkan Saatcı konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Biz Fethiye’de mutluyuz. Fethiye huzurlu ve mutlu insanların şehri. Biz de bin kişilik hizmet ordumuzla 160 bin kişilik Büyük Fethiye ailemize hizmet etmeye çalışıyoruz. Her ne kadar Büyükşehir Yasası’yla elimizden yetkiler alınsa da, ‘seçimle gelen insanların mazeret lüksü yoktur’ sözünü kendimize rehber edinerek, elimizden geldiğince sizlere hizmet etmeye sürdürüyoruz. Bana deseniz ki, ‘belediye başkanlığınız döneminde en iyi yaptığınız iş hangisi?’ Belediye Fen Lisesi ve doğal yaşamın sürmesini sağlayan Ördek Adası derim. Biz hakaret hariç her türlü eleştiriye açığız. Cami ve Akarca parklarımızın etrafındaki ikametgah eden vatandaşlarımız basketbol sahasında düğün, nişan sesli aktiviteler yapılmamasıyla ilgili bizlere bilgi verdi. Biz halkımızın istemediği hiçbir şeyi yapmayız. Bu konuda en ufak bir endişeniz olmasın” diye konuştu.

 

Başkan Saatcı, “Foça ve Çamköy’de de parklarımız hizmete açıldı”

Başkan Saatcı ayrıca parklara zarar veren gençlerin Fethiye’de de olduğunu belirterek, “Gençliğin verdiği heyecanla devletin malına zarar veren gençler var. Bu konuyla ilgili değerli mahalle sakinlerinin dikkatli olmasını ve böyle bir durumda zabıta müdürlüğümüzü aramasını rica ediyorum” dedi. Başkan Saatcı sadece Akarca ve Cami Mahallesi’nde değil, Foça ve Çamköy’de de yeni parkların yapıldığını ifade ederek, parkın yapımında emeği olan çalışma arkadaşları ve MİM şirketler grubuna teşekkür etti.

 

Başkan Saatcı, “Oyun bozucu olmayız ama oyun kurucu oluruz”

Siyasi gündemle ilgili de açıklamalarda bulunan Başkan Saatcı, “Muğla’da Cumhuriyet Halk Partisi ve İYİ Parti ile bir ittifak görüşmesi var. Şuan da Büyükşehir Belediye Başkanı Sayın Osman Gürün Muğla’da ortak aday olarak açıklandı. İlçe bazında görüşmeler sürüyor. İlçe bazındaki görüşmeler ‘nalıncı keseri’ veya ‘Rabbena hep bana’ şeklinde olmaz. Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda Cumhuriyet Halk Partisi adayı destekleniyorsa, Muğla’nın belli ilçelerinde CHP aday çıkarmayıp, İYİ Parti adaylarını desteklemesi gerekiyor. Adalet, hakkaniyet budur! Bunun olmaması durumunda, biz oyun bozucu olmayız ama oyun kurucu oluruz. Hepinizi saygıyla selamlıyorum” dedi.

 

İki parkın da açılışını mahalle halkı ve çocuklar ile birlikte yapan Başkan Behçet Saatcı, basketbol sahasında çocuklarla birlikte basketbol oynadı. Mahalle sakinleriyle sohbet eden Başkan Saatcı, vatandaşların isteği üzerine bol bol fotoğraf çekindi.

 

Foça ve Çamköy’e de modern parklar!
Fethiye Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, tüm mahallelerin park ve yeşil alanlarındaki eksiklerini giderirken, Foça’da atıl durumda olan park alanını tamamen yeniledi. Çamköy’de ise tamamen yeni bir park yaparak hizmete açtı. Foça’da bin 289 m², Çamköy’de ise bin 500 m²’lik yeşil alan içerisine yapılan parklarda, çocuk oyun alanı, dış mekan spor aletleri yer aldı. Fethiye Belediyesi 4 farklı parkta 932 bitki dikerken, bin 275 m² çocuk oyun alanı yaptı. Parklarda bulunan ağaçları ise koruyarak, ağaçlara göre projeleri belirledi.

 

Facebook'ta paylaş
 
 
Alim KARACA
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
24.04.2019
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   CİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır