Skip Navigation Links
Haber Detay
Cahit Beğenç anıldı. 20 Aralık 2018 Perşembe

Fethiye'nin yetiştirdiği en önemli sosyologlardan biri olan, Türk Dil Kurumu ödüllü, basın şeref kartı sahibi Gazeteci Yazar Cahit Beğenç 24. ölüm yıldönümünde İncirköy'deki mezarı başında anıldı. Çiftlik Ali Rıza Köse İlköğretim okulunda öğrencilere Cahit Beğenç ile ilgili bilgiler verildi ve kitapları dağıtıldı.

İncirköy Mezarlığı'nda düzenlenen anma programına Cahit Beğenç'in eşi Melahat Beğenç, Fethiyeli yazarlar, Fethiye Belediyesi yetkilileri ve Beğenç'in akrabaları katıldı. Fethiye Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü Hakan Yurtseven tarafından Cahit Beğenç’in mezarına çiçek koyuldu. Mezarı başında edilen duaların ardından Çiftlik Ali Rıza Köse İlköğretim Okulu'na geçilerek, öğrencilere Cahit Beğenç hakkında bilgiler verildi.

Cahit Beğenç'in mezarına çiçek koyduktan sonra açıklama yapan Fethiye Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürü Hakan Yurtseven, "Cahit Beğenç amcamızla ilk tanışmamız 1993 yılında Başkanımız Behçet Saatcı sayesinde oldu. İlk kitabıyla o zaman tanıştım. O dönemlerde Ezop'tan Masallar diye bir kitap furyası vardı. Cahit Beğenç amcamızın kitabını Başkanımız hediye ettiğinde ben neden bölgemizde yetişen bu önemli yazarın kitabını okumamışım diye düşündüm. Başkanımız da her zaman kültür-sanatla iç içe olan insanlarımıza hep sahip çıkmıştır. Biz de onun yolundan elimizden geldiğince devam etmeye çalışıyoruz. Burada her kesimden kardeşlerimizle bir ortak noktada, Cahit Beğenç sayesinde buluştuk. İnşallah gelecek nesillerimiz de bu değerlere sahip çıkarlar" diye konuştu.

 Facebook'ta paylaş
 
 
Alim KARACA
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
24.04.2019
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   CİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır