Skip Navigation Links
Haber Detay
Diş macunu ve fırçaları 10 bin 817 öğrenciye dağıtılacak. 22 Kasım 2018 Perşembe

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın Ağız ve Diş Sağlığı haftası dolayısıyla her yıl geleneksel hale getirdiği, ‘Öğrencilere diş macunu ve fırçası dağıtımı’ bu yıl Esenköy Şehit Er Asım Özdemir İlkokulu’nda başladı. Dağıtım programına,  Başkan Yardımcısı Güzide Özkaya, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hakan Yurtseven ile katılırken, Çocuk Diş Hekimi Dr. Fethiye Gökçe Gençay, öğrencilere diş sağlığı konusunda bilgiler aktardı. Hafta boyunca 10 bin 817 öğrenciye diş fırçası ve macunu dağıtılacak.

 

Fethiye Belediyesi, ilçedeki ana sınıflar ile 1. 2. 3. ve 4. sınıf öğrencilerine diş fırçası ve macun dağıtımı yapıyor. Fethiye merkez, 6 belde ve 20 köydeki 46 okulda 10 bin 817 öğrenciye ulaşacak dağıtımlar Esenköy Şehit Er Asım Özdemir İlkokulu’ndan başladı.

Fethiye Belediyesi’nin bu geleneği uzun zamandır sürdürdüğünü ifade eden Başkan Yardımcısı Güzide Özkaya, 41 mahalledeki tüm ilkokullara dağıtım yapılacağını belirterek, Diş Hekimi Fethiye Gökçe Gençay’a da teşekkür etti.

 

Çocuk Diş Doktoru bilgiler aktardı.

Minik öğrencilere ağız ve diş sağlığının önemini anlatan ve diş fırçalama hakkında bilgiler veren Diş Hekimi Dr. Fethiye Gökçe Gençay da, “Amacına ulaşan, çok güzel ve başarılı bir çalışma. Her belediyenin örnek alıp yapması gereken bir proje”  diyerek miniklere nasıl diş fırçalanacağını anlattı. Dr. Gökçe, “Bir dişi üç defa fırçalıyoruz. Hem yanak kısmından hem üstünden hem de dile bakan kısımdan olmak üzere üç kez.  Günde zorunlu en az iki kez dişlerimizi fırçalıyoruz. Sabah kalktığımızda ve akşam yatarken. Ama bu sayı en az iki. Öğle yemeğinden sonra da dişlerinizi fırçalayabilirsiniz” diye konuştu.

 

Esenköy Şehit Er Asım Özdemir İlkokulu yönetimi, ağız ve diş sağlığı dolayısıyla bilgilendirme ve diş fırçası ile diş macunu dağıtımından dolayı Fethiye Belediyesi yetkililerine teşekkür etti.

 

Facebook'ta paylaş
 
 
Alim KARACA
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
24.04.2019
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   CİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır