Skip Navigation Links
Haber Detay
Bisiklet kursunun ilk mezunları verildi. 06 Kasım 2018 Salı

Fethiye Belediyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen bisiklet kurslarının ilk mezunları, sertifikalarını aldılar.  Fethiye Belediyesi Trafik Eğitim Parkı’nda gerçekleşen sertifika törenine katılan Başkan Saatcı, kadınlarla ilgili gerçekleştirdikleri projelerin kendileri için çok değerli olduğunu ifade ederek, “Her ne kadar şimdi dil sürçmesi ile ‘büyükşehir yaptı’ deseler de, Türkiye’de belediye eliyle yapılan, dördüncü ya da beşinci Kadın Konuk Evi Belediyemiz tarafından yapılmıştır” dedi. Başkan Saatcı tüm kursiyerleri de başarılarından dolayı kutladı.

 

Bisiklet yollarının yapımından sonra bisiklet kursuyla ilgili Başkan Saatcı’ya bisiklet kursu talebi geldiğini ve Başkanın talimatıyla kurs için hemen gerekli duyuruları yaptıklarını ifade eden Trafik Hizmetleri Sorumlusu Fikret Kaynak, Muğla’daki bisiklet eğitimlerinin ardından Fethiye’de çalışmalara başlandığını, Trafik Eğitim Parkı’nda güzel bir kurs dönemi yaşadıklarını söyledi.

 

Bisiklet kursuna katılım sağlayan Ayşe Nilgün Güler de, bisiklet kursu imkânının Belediye tarafından sunulmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Saatcı ve tüm ekip arkadaşlarına teşekkür etti. Güler aynı zamanda, kadınlara yönelik hizmetlerin devamını dilediğini de ifade etti.

 

İçerisinde kadının el atıp da başarıya ulaşmayan hiçbir işin olmadığını ifade eden Başkan Saatcı, “Ama sosyal ama siyasi ama ticari hayatımızda kadınlar ne kadar etkili olursa, hem gelişmişlik endeksimiz büyüyecek hem de biz erkekler kendimize daha çok çeki düzen veriyoruz. Fethiye Belediyesi’nin ilk kadın meclis üyesini 1999 yılında göreve geldiğimizde meclise girdiğinde, tüm erkeklere bir düzen gelmişti. Fethiye’de sosyal hayatta daha çok kadın arkadaşlarımız rol alıyor” dedi.

 

“Dil sürçmesi olsa da, Kadın Konuk Evi’ni biz yaptık”
Başkan Saatcı konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Türkiye’de belediye eliyle yapılan, dördüncü ya da beşinci Kadın Konuk Evi Belediyemiz tarafından yapılmıştır. Belediyemiz Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı’na devretti. Her ne kadar şimdi dil sürçmesi ile ‘büyükşehir yaptı’ deseler de, Allah var onların hepsini biz gerçekleştirdik. Kadınlarımızdan gelen her türlü talep, bizler için emirdir. Tekrar tüm kursiyerleri kutluyorum.”

 Facebook'ta paylaş
 
 
Alim KARACA
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
17.06.2019
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2018 Faaliyet Raporu 2019 Performans Programı      
  2017 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2016 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2015 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2014 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2013 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   CİMER  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2011 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2019-2020 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır