Skip Navigation Links
Haber Detay
Fethiyeliler komşularıyla iftar yaptı. 06 Haziran 2018 Çarşamba

Fethiye Belediyesi tarafından Ramazan ayında hoşgörü, sevgi ve kardeşliğin sürdürülmesi, komşu ilişkilerinin daha da arttırılmasını amaçlayan “Komşunla iftar et” sosyal projesi çok sayıda Fethiyelinin katılımıyla yapıldı. Fethiye’nin dört bir köşesinde komşularıyla iftar açan vatandaşlar fotoğraflar çekerek, Fethiye Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü tarafından oluşturulan ‘facebook/fethiyedeiftar’ sayfasında paylaştı.

 

Fethiye Belediyesi tarafından 2013 yılında başlatılan, “Komşunla iftar et” kampanyası Türkiye’de ses getirerek kamuoyundan büyük destek almış, Fethiyeliler evlerinde, cadde ve sokaklarda komşularıyla iftar yapmıştı. Kampanya bu sene, ‘paylaşmak güzeldir’ mesajıyla, ‘Komşunla iftar et’ sloganıyla gerçekleştirildi.

 

Başkan Saatcı, “Yok olmaya yüz tutmuş komşuluk ilişkilerini eski haline getirmeye çalışıyoruz”

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı da, Fethiye Evi’nde komşularıyla birlikte iftar açtı. Gazetecilere açıklamalarda bulunan Başkan Saatcı, “Geleneksel komşunla iftar et hep beraber orucumuzu açıyoruz. Allah oruçlarımızı kabul eylesin. Gelenek olması için çaba gösteriyoruz. Çünkü komşuluk ilişkileri her geçen gün azalıyor. Dinimizde komşu, mirasçı olacak şekilde bile gösterilirken, günümüzde komşuluk ilişkileri yok oluyor. Şuanda aynı apartmanda yaşayanlar dahi komşularını tanımıyor. Selam, sabah vermeden gelip geçiyorlar. İşte bunları yıkalım, komşuluk ilişkileri tekrar eski hale getirelim düşüncesiyle başlatmıştık. İlk başlattığımız zamanlar toplumda heyecan yarattı, devamında da tek beklediğimiz Türk toplumunun geleneksel komşuluk ilişkilerini sağlayabilmektir. Biz de bugün Fethiye Evi’nde burada 2004 yılından bu yana hizmet eden kardeşlerimiz, Fethiye Evi’nin komşuları, esnaflar, taksici kardeşlerimiz ve eşleriyle birlikteyiz. Allah kabul etsin” dedi.

 

Facebook sayfasına fotoğraf yağdı.
Komşularıyla iftar açan Fethiyeliler, iftar sofrası fotoğraflarını Fethiye Belediyesi Basın Yayın Müdürlüğü tarafından oluşturulan ‘facebook/fethiyedeiftar’ sayfasında paylaştı. Fethiyeliler iftar saatinin başlamasıyla sosyal medyaya fotoğraflarını atarak, geleneğe destek verdi.

 Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
19.02.2019
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   CİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır