Skip Navigation Links
Haber Detay
Fethiye Belediyesi'nden, Avcılar Derneği'ne Proje Merkezi... 10 Mayıs 2018 Perşembe

Fethiye Belediyesi tarafından Fethiye Avcılar Atıcılar Spor Kulübü Derneği Proje Merkezi yapıldı. Proje Merkezi'nin açılış töreninde, derneğin her yıl geleneksel olarak düzenlediği hediye çekilişi de yapıldı. Fethiye'de artık av kalmadığını belirten Başkan Saatcı, trap atışları alanının tahsisinin bir an önce gerçekleşmesi gerektiğini belirtti.

Fethiye Belediyesi tarafından Fethiye Avcılar ve Atıcılar Spor Kulübü Derneği'ne kullanımı amacıyla Proje Merkezi Binası yapıldı. Proje Merkezi'nin açılış töreninde, derneğin her yıl geleneksel olarak düzenlediği hediye çekilişi de yapıldı. Fethiye Kaymakamı Muzeffer Şahiner ve Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'nın kurada çektiği dernek üyelerine av tüfeği hediye edildi. Proje merkezinin kurdele kesiminin ardından konuşan Fethiye Avcılar Atıcılar Spor Kulübü Derneği Başkanı Ali Yörük, "İlçemizdeki sivil toplum örgütlerinin çıtasını daha da yükseltmek adına sayın Belediye Başkanımız Behçet Saatcı’nın bu binada bize göstermiş olduğu teveccühten dolayı teşekkür ederim" ifadelerinin kullandı.

Açılışta konuşan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise "Biz sivil toplum örgütlerinin yaşadıkları sıkıntıları birebir bilen insanlarız. Ay başı geldiğinde kira ödemek zorundalar. Şayet aidatı toplayamıyorsan yönetici arkadaşların sırtına yük olarak biniyor. Ali başkanla kafa kafaya verdik ve bir formül bulalım dedik. Eksik olmasın bizim iç denetçi arkadaşımız da bize yol gösterdi. Meclis üyesi arkadaşlarım da uygun görünce ortak bir proje merkezi adı altında bir çıkış bulduk ve Avcılar ve Atıcılar Derneğimizi buraya taşıdık. Bu anlamda tüm meclis üyesi arkadaşlarıma, başkan yardımcısı arkadaşlarıma, Park ve Bahçeler Müdürlüğü'me, Fen İşleri Müdürlüğü'me ve Plan Proje Müdürlüğü'me teşekkür ediyorum" dedi.

Başkan Saatcı, "Trap alanına gerçekten ihtiyacımız var..."

Konuşmasında trap alanının onaylanma sürecine değinen Başkan Saatcı, "Motocross yarışmaları yaptığımız yerde trap alanımız var. Bu alanın ön tahsisi yapıldı. Ancak izin safhasını bir türlü aşamadık. Yaptıracak imkânlarımız da var. Herhalde artık 24 Haziran'dan sonra yeni oluşacak kabinenin kararı ile olur diye düşünüyorum. Bu en büyük eksiğimiz. Bu bölgede av bitti. Can yakmanın da bir anlamı kalmadı. Atıcılık bizim ata sporumuz. Bunu uygulamak için de böyle bir trap alanına ihtiyacımız var. Canlıya sıkacağımıza, gidelim oradaki makinenin plaklarına sıkalım ve kendi atıcılık içgüdümüzü de tatmin edelim. Avcılık bitiyor ve bizim bunlara sahip çıkmamız lazım. Dağa çıkıp da her uçanı vurmayı içgüdüsel hale getiren insanlara biz avcı demiyoruz. Onlara bohçacı, katliamcı ya da kaçakçı diyoruz. Bundan vazgeçilmesi gerekiyor. Bunun için de bize bir yol açılması gerekiyor. 2013’den itibaren bekliyoruz. Ali Yörük'e dernek başkanı olarak sergilediği tutumdan, disiplinden ve bizi temsil yeteneğinden dolayı kendisine teşekkür ediyorum.

Açılışta konuşan Fethiye Kaymakamı Muzeffer Şahiner ise, "Burada görev yaptığımız 8 ay boyunca gördük ki Fethiye Belediyesi nerede ne ihtiyaç varsa bütün sivil toplum kuruluşlarına, derneklere mutlaka yardımcı oldu. Bu anlamda Başkanımıza canı gönülden teşekkür ediyoruz. Belediye Başkanımızın da ifade ettiği gibi insanların gönüllülük esasına göre oluşturduğu bu dernekleri ayakta tutmak, onlara yönetim merkezi oluşturmak, üyelerinin toplanacağı mekânları oluşturmak kolay değil. Dolayısıyla emeği geçen herkese teşekkür ediyor, hayırlı olmasını diliyorum. Trap atış merkeziyle ilgili de tahsis kararının geldiğini de ifade etmek istiyoruz. İnşallah en kısa sürede çözülür. Gerçekten trap alanı bu bölgede çok elzem" ifadelerini kullandı.Facebook'ta paylaş
 
 
Alim KARACA
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
26.05.2019
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   CİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır