Skip Navigation Links
Haber Detay
Rekreasyon alanı Büyükşehir’in değil, Fethiye Belediyesi’nin! 02 Nisan 2018 Pazartesi

Fethiye Belediyesi tarafından şehre kazandırılacak olan bölgenin en büyük parkı niteliğindeki Rekreasyon Alanı’nı almak için Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından açılan dava, Muğla 1. İdare Mahkemesi tarafından reddedildi.

 

TOKİ tarafından alınmak istenen ancak Fethiye Belediyesi başta olmak üzere tüm STK’ların tepki koyduğu rekreasyon alanının tahsisi Maliye Bakanlığı’nca 49 yıllığına Fethiye Belediyesi’ne verilmişti. Bu alanının Fethiyelilere ve Fethiye’ye gelen misafirlere yeşil alan olarak kazandırılması, hiçbir ticari işletme olmaması için Fethiye Belediyesi geçtiğimiz yıl ihale ederek, rekreasyon alanında çalışma başlatmıştı. Çalışmalar devam ederken Muğla Büyükşehir Belediyesi, rekreasyon alanını Fethiye Belediyesi’nin elinden almak için dava açtı. Büyükşehir Belediyesi’nin açtığı dava Muğla 1. İdare Mahkemesi tarafından  reddedildi. Yerin Maliye Bakanlığı’nca Fethiye Belediyesi’ne verildiği belirtildi.

 

Başkan Saatcı, “Darısı Fethiye İskelesi’nin başına”

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, yaptığı açıklamada, “Hukuk’a saygımız sonsuz. Darısı Fethiye İskelesi’nin başına” dedi.

 

Bölgenin en büyük parkı olacak.

1’inci, 2’inci ve 3’üncü etap sahil bantlarıyla başlayan Fethiye’nin eşsiz körfez manzaralı altın gerdanlığı rekreasyon alanıyla tamamlanıyor. 68 bin m²’lik alanda 800 metre koşu bandı, 650 metre sahil yolu, 800 metre bisiklet yolu, 5 bin m² çocuk oyun alanı, 40 metre çaplı ve 4 metre yüksekliğinde seyir terasları, yel ve su değirmenleri, çeşitli aktivitelerin yapılacağı 3 bin m² meydan, 35 bin m² yeşil alan, bölgede ilk defa kullanılacak bitkiler, bitki gösteri alanları, biyolojik doğal göletler ve açık hava kütüphaneleri yer alacak. Fethiye Belediye Meclisi alanın ismini Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın talebi üzerine Şehit Fethi Bey Parkı olarak belirlemişti.

 Facebook'ta paylaş
 
 
Alim KARACA
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
24.04.2019
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   CİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır