Skip Navigation Links
Haber Detay
Belediye işçilerine yüzde 14 zam! 04 Ocak 2018 Perşembe

Fethiye Belediyesi ile Belediye İş Sendikası arasında yapılan toplu iş sözleşmesi sonrası belediye işçilerine 2018 yılı için yüzde 14 zam yapıldı. Başkan Saatcı, birçok belediyenin personel maaşlarını 3 ay geriden ödediğini ifade ederek, “Allah’a şükür Fethiye Belediyesi’nin maaşları bırakın, ikramiyelerde dahi sarkma olmuyor. Ayrıca Belediyemizin bir tane resmi kuruma borcu yoktur!” dedi.

 

Toplu sözleşme törenine Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Belediye İş Sendikası Başkanı Ender Akbay, Sendika Temsilcisi Osman Ünsal, İnsan Kaynakları Müdürü Mesut Doğan ve Mali Hizmetler Müdürü Hakan Alp katılım sağladı. Belediye işçilerinin mevcut yevmiyelerine ilk altı ayda günlük 8 TL, yılın ikinci yarısında günlük 8 TL olmak üzere 16 TL zam yapıldı. Ayrıca belediye işçilerine öğrenim teşvik desteği de sözleşmeye eklendi.

 

“Tek kuruş borcumuz yok!”

Toplu İş Sözleşmesi sonrası açıklamalarda bulunan Başkan Saatcı, “İşçilerimize hak ettikleri ücreti veremiyor da olsak, her maaş gününde maaşlarını aksatmadan yatırabiliyoruz. Kimseyi kötülemek için söylemiyorum. Birçok belediye maaşlarını geriden ödüyor.  Resmi kurumlara sigorta vs. gibi borçlarını ödeyemiyorlar veya geriden ödüyorlar. Allah Şükür Fethiye Belediyesi’nin hiçbir resmi kuruma tek kuruş borcu yoktur. Bakıyorsunuz, işçilerimizin ikramiyelerini dahi aksama yok. Yoğurdu üfleyerek yiyoruz. Zaten personelimizin maaşlarını ödeyemeyecek noktaya gelirsek, biz burada duramayız. Biz personelimizden memnunuz. Yağma hasanın böreği gibi dağıtır geçersin, sonra maaşları ödeyemeyecek noktaya gelirsin. O zaman ben ne anladım bu zamdan! İşçilerimize ve sendikamıza hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.

 

“Ülke şartlarında iyi zam!”

Belediye İş Sendikası Başkanı Ender Akbay ise, “Ülkenin bu şartlarında işçi kardeşlerimize iyi bir zam oranı verildi. Ben Başkanımıza  ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Bakın burası ayın 14’ünde maaş yatıran belediye. Günlerce sarkma yok. Maaşlar bekletilmiyor. Personeller mağdur edilmiyor. Ben başkanımın hassasiyetine teşekkür ediyorum” dedi. Sendika Temsilcisi Osman Ünsal ise, zammın işçilere hayırlı uğurlu olmasını diledi.

Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
21.01.2019
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   CİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır