Skip Navigation Links
Haber Detay
Fethiye Zabıtası Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı. 07 Eylül 2017 Perşembe

Fethiye Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, Zabıta Haftası’nın 191. Yıldönümünü olması dolayısıyla Beşkaza Meydanı’nda Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

 

Tören Saygı Duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Zabıta Müdürü Tufan Kaçar, Atatürk Anıtı’na çelenk bıraktı.

 

“Görev tanımı sadece yönetmelik değildir”
Zabıta Müdürü Kaçar yaptığı değerlendirmede, “Bana göre görev tanımı; sadece yönetmelikte yasa da kısacası mevzuatta yazan görevler başlığıyla sıralanmış maddeler değildir. Bunların haricinde; başlıca görev değişmektir, değiştirmektir. Önce kendini değiştirmektir. Ruhunu vicdanını, alışkanlıklarını.. Çevreyi kirleten bir zabıtanın çevreyi koruması beklenemez. Komşusunun sıkıntısını dinlemeyen, yol göstermeyen, anlayışlı ve hoşgörülü olmayan bir kişinin komşular arasındaki anlaşmazlığı çözmesinin imkânı yoktur. Bilmeyenin öğrenmeyenin, başkalarına bir şey öğretmesi mümkün değil” dedi.

 

“Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” mesajı…

Kaçar konuşmasını şu şekilde sürdürdü; “Sizinle birlikte her sabah aynı şikâyetler ve sorunları çözmek üzere, zabıta logolu mavi gömleği giyen 1398 belediye de on binlerce meslektaşımız var. Yaşadığımız yeri cennete çevirmedikten sonra gittiğiniz her yer cehennem olacaktır. Vatana ihanetin de sadece eline silah alıp dağa çıkanın olmadığını, bu millet çok acı bir şekilde tecrübe etti. Başkomutan, baş öğretmen Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ümüzün “Vatanını en çok seven görevini en iyi yapandır” düsturu ile sözlerime son verirken, hepinizin, vefakar ailelerinizin ve tüm teşkilatımızın 191. Kuruluş yıl dönümünü tebrik eder. İlelebet payidar kalacak Türkiye Cumhuriyetimizin şanlı bayrağı altında nice yıl dönümleri, 23 Nisanlar, 19 Mayıslar, 30 Ağustoslar, 29 Ekimler kutlamayı Yüce Rabbimden niyaz ederim” Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
17.07.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır