Skip Navigation Links
e
Haber Detay
Tekstil Toplama Sistemi Fethiye’de… 09 Mayıs 2017 Salı

Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü, 6 geri dönüşüm faaliyetine ek olarak kullanılmış tekstil atıklarını da ekledi. Bölgemizde hiçbir il belediyesinin gerçekleştirmediği, Türkiye’de ise İstanbul ilçeleri hariç hiçbir ilçe belediyesinin faaliyet göstermediği tekstil toplama sistemini ilk kez Fethiye Belediyesi uygulayacak. Başlangıçta 100 konteynır Fethiyelilere hizmet verecek. Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, kullanılmış tekstil atıklarının artık Fethiye’de çöp olmayacağının altını çizerek, sistemin ülke ekonomisine büyük destek vereceği söyledi.

 

Trend Tekstil Müdürü Ozan Dokuyucu, İstanbul haricinde hiçbir il hatta ilçe belediyesi’yle bu tür bir talep gelmediğini belirterek, Fethiye Belediyesi gibi geri dönüşüme ve çevresel değerlere sahip çıkan bir kurumla çalışacaklarından dolayı mutlu olduklarının altını çizdi. Dokuyucu, Başkan Saatcı’nın çevresel konulara olan duyarlılığını ifade ederek, “Bu yüzden biz de Fethiye’ye fazlasıyla önem göstereceğiz. İlk etapta 100 konteynır Fethiye’mizin nüfus yoğunluğuna göre seçilecek bölgelere yerleştirilecektir. Özellikle şunu belirtmeliyim ki, tekstil atıklarının geri dönüşümü ülke ekonomisine hem büyük destek sağlarken, aynı zamanda bu kıyafetlere ihtiyacı olan insanlara ulaştırılacaktır” diye konuştu.

 

Başkan Saatcı ise, meclis üyelerine de yapılacak çalışma hakkında bilgilendirme yaptı. Fethiye Belediyesi’nin her zaman ilkleri gerçekleştirdiğinin altını çizen Başkan SAatcı, Türkiye’de İstanbul dışında hiçbir ilçe belediyesi ve hatta birkaç il belediyesi haricinde ilk kez Fethiye Belediyesi’nin bu sisteme geçeceğini söyledi. Eskiden atalarımızın halk diliyle palaçul diye tabir ettiğimiz eski kıyafetlerinden kilim yaptığını da sözlerine ekleyen Başkan Saatcı, yıllardan bu yana olan bir adeti artık daha disiplinli bir şekilde hem ülke ekonomisine, hem de ihtiyaç sahiplerine kazandırılarak yapılacağını ifade etti.

 

Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
25.05.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır