Skip Navigation Links
Haber Detay
Akdeniz Kupası Kürek Yarışları nefes kesti. 02 Nisan 2017 Pazar

Türkiye Kürek Federasyonu tarafından Fethiye’de düzenlenen Akdeniz Kupası Kürek Yarışları sona erdi. Fethiye Belediyespor kupalardan 5 kupayla ayrılarak, büyük başarı elde etti.

 

Fethiye Körfezi'ndeki kürek takımları kamp alanında düzenlenen yarışmada, 17 kulüpten 280 sporcu mücadele etti. Yarışın ilk gününde kadınlar ve erkekler, 5 kategorideki bin metrelik parkurda dereceye girebilmek için mücadele verdiler. Sporculara takım arkadaşları da kıyadan alkış ve tezahüratlarla destek verdi. İkinci gün ise yarışlar sonrası kupa töreni gerçekleşti.

Buna göre; Küçük kızlarda Fethiye Belediyespor 20 puanla şampiyon okurken, ikinci takım ise 14 puanla Hereke Nuh Çimento Kürek oldu. Küçük erkeklerde şampiyon takım Şişecam Çayırova, ikinci Hereke Nuh Çimento Kürek, üçüncü takım Fethiye Belediyespor, dördüncü takım ise Beşiktaş oldu. Yıldız Kızlar kategorisinde ise, Sakarya Gençlik Merkezi 40 puanla şampiyonluğu göğüslerken, Şişecam Çayırova ikinci, Türk Balıkadamlar üçüncü, Fethiye Belediyespor ise dördüncü oldu. Yıldız Erkeklerde 39 puanla Fethiye Belediyespor kupayı kaldıran takım oldu. Genç Kızlar kategorisinde ise Sakarya Gençlik birinci, Fethiye Belediyespor ise ikinci olarak turnuvayı tamamladı.

 

Deniz Küreği Erkekler 4x yarışları ise nefes kesti. 1000 metrede Beşiktaş birinci, İznikspor ikinci, Fethiye Belediyespor ise bir saniye farkla üçüncü oldu. Genç erkekler kategorisinde Türk Balıkadamlar 31 puanla liderliği alırken, ikinci Fethiye Belediyespor, üçüncü Şişecam Çayırova oldu. Deniz Küreği U19 Kadınlar da Sinop Gençlik ve Spor 24 puanla şampiyon kupayı kaldırırken, U19 Erkeklerde ise Beşiktaş 30 puanla birinci oldular.

 

“Gelecek yıl büyük katılım olacak”
Türkiye Kürek Federasyonu Başkanı İlhami İşseven, basın mensuplarına yaptığı açıklamada Galatasaray ve Fenerbahçe'nin mayısta yapılacak Türkiye Şampiyonası'na hazırlandığı için Fethiye'ye gelemediğini söyledi. İlçenin kürek sporu için çok uygun bir körfeze sahip olduğunu belirten İşseven, “Gelecek yıl yarışları daha büyük katılımla gerçekleştirmek istiyoruz” dedi.

 

“Ne kadar çok çocuğumuzu denize indirebilirsek…”

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, Fethiye Belediyesi’nin amatör branşlara ayırdığı payın her yıl arttığını dile getirdi. Hedeflerinin daha fazla çocuğa spor yaptırmak olduğunu ifade eden Başkan Saatcı, “Yelken ve kürek sporu Fethiye'nin olmazsa olmazıdır. Ne kadar fazla çocuğu spor yapmak için denize indirebilirsek, görevimi yapmış sayıyorum.” diye konuştu. Yarışlar sonrası başarılı sporculara Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı tarafından çeyrek altın hediye edildi. 

Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
22.06.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır