Skip Navigation Links
Haber Detay
“Kirleterek nereye varacağız?” 25 Mart 2017 Cumartesi

Orman Haftası nedeniyle Fethiye Belediyesi ve Kaydem Plastik ekipleri, öğrenciler ve denetimli serbestlikten yararlanan hükümlüler Değirmenbaşı mevkiinde temizlik çalışması yaptı.

 

Fethiye’de 21 - 26 Mart tarihleri arasında kutlanan Orman Haftası etkinliği nedeniyle Çatalarık Mahallesi Değirmenbaşı Mevkinde bulunan ormanlık alanda çöp temizleme etkinliği düzenlendi. Fethiye Belediyesi ve KAYDEM Plastik’in ortaklaşa düzenlediği etkinlikte farkındalık oluşturmak amaçlandı. Çöp toplama etkinliğinde Fethiye’nin çeşitli okullarından yaklaşık bin öğrenci ve denetimli serbestlikten yararlanan hükümlüler 3 ton çöp topladı.

 

Yaklaşık 1 saat süren temizlik sonrası öğrencilere teşekkür etmek için gelen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, temizlik etkinliğinde destek veren herkese teşekkür etti.

 

“Gönül arzu eder ki, birileri kirletmesin…”
Çevreyi kirletenlere seslenen Başkan Saatcı; “Gönül arzu eder ki birileri kirletmesin, birileri de temizlemek mecburiyetinde kalmasın. Ama biz hoyratça doğanın bize verdiği nimetleri kirleterek kullanmayı kendimize vazife ediyoruz. Ufacık çocuklarımız bizim gibi büyüklerin kirlettiklerini temizlemek zorunda kalıyor. En azından burayı ve çevreyi kirletenlere buradan seslenmek istiyorum: Yapmayın arkadaşlar, başka bir dünya yok! Kirleterek nereye varacağız? Bakın sizin kirlettiğiniz yerleri sizin çocuklarınız, sizlerin torunlarınız, sizlerin yeğenleri temizliyor. Ellerini camlar kese kese buraları temizlemek zorunda kalıyor. Buna gerek var mı? Ama yiyorsanız, ama içiyorsanız, ama kabuklu yiyecek tüketiyorsanız, yanınıza aldığınız bir poşete koyun ve en yakındaki çöp konteynıra atın. Ama ben önünde çöp konteynırı olduğu halde, çöpü yere atanları iyi biliyorum. Alın arabanıza getirdiğiniz gibi, dönerken ilk çöp konteynırına atın. Bunlara gerek kalmasın” diye konuştu.Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
21.06.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır