Skip Navigation Links
e
Haber Detay
Fethiyespor’umuz 84 yaşında 23 Mart 2017 Perşembe

Fethiyespor 84. Yıl dönümü dolayısıyla Atatürk Anıtı önüne çelenk bıraktı. Fethiyespor Onursal Başkanı Behçet Saatcı, Fethiyespor yönetimi, teknik heyet, futbolcular ve taraftarın katıldığı törende, Başkan Saatcı, “Bu toprakların ruhunu yaşatan Fethiyesporlu olmaktır” diye konuştu.

 

Anıta çelenk bırakılmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu. İstiklal Marşının söylenmesinden sonra Fethiyespor Başkanı Okan Uysal açıklamalarda bulundu. Uysal, ‘kalbimize sahip çıkalım’ derken, eskiden görev yapmış, Fethiyespor için emek harcamış herkesi saygıyla andığını söyledi. Fethiyespor’un sadece sportif faaliyetler sınırında kalmadığını belirten Uysal, “Fethiyespor, ülkemizin değerlerine sahip çıkmış, sosyal olaylara kayıtsız kalmamıştır” diye konuştu.

 

“Biz rüzgârda savrulan ayrık otu değiliz”

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, “Spor kulüpleri aslında vefanın ve tarihi geçmişin yaşatıldığı yerlerdir. Kulübe hizmet eden hiç kimseyi sadece Fethiyespor Kulübü değil hiçbir kulüp unutmaz. Spor kulüplerinde özellikle futbolcu, hoca ve yönetici olarak görev yapan bütün arkadaşlarım çok özel insanlardır.  Biz İrfan Kınay’ı da, Şarapçı Muharremi de,  Ersin Sülünta’yı da rahmetle anıyoruz. Bugün bizim andıklarımızı, gelecek nesil de bizleri anarak bu zinciri halkalarını devam ettirecek. Fethiyespor aslında Fethiye’de yaşayan herkesin siyasi görüşü, dünya görüşü, sosyal statüsü ne olursa olsun üst kimliğidir. Bu üst kimliğin de altında olarak biz Beşkazalılar çok keyifliyiz. Niçin mi? Gerçekten bu toprakların ruhunu yaşatan, Fethiyesporlu olmaktır. Ben olaya böyle bakıyorum. Spor kulüpleri aslında hep başarıya endeksli bir amaç güder. Hayır! 1933’den bugüne kadar ayakta kaldıysa bu sadece sportif başarıdan değil, kentle beraber, şehirle beraber bütünleşmenin sonucu olarak ayakta kalmıştır. Yoksa şampiyonluklar, başarılar bunlar gelip geçicidir. Önemli olan 1933 yılından itibaren bu zinciri devam ettirebilmektir. O günden bugüne kadar Fethiyespor’a katkı sağlayan herkesi gerçekten saygıyla, minnetle,  rahmetle ve şükranla anıyorum. Rahmetli olanların ruhları şad olsun, hayatta olanların da hepsine gerçekten müteşekkirim. Çünkü vefanın olmadığı bir yerde başarı gelmez. Gerçekten vefa, bir yerlerde yaşatılıyorsa, bu en başta spor kulüplerinde yaşatılıyordur. Spor kulüpleri kendisine emek veren hiç kimseyi unutmaz. Bu anlamda gösterilen bu vefadan dolayı şimdiye kadar gelmiş geçmiş bütün arkadaşlarımızı tebrik ediyorum.  Biraz sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz. Bu konuda inanın kalbimde zerre kadar tereddüt yok. Çünkü büyük kulüp olmak, mazisi olmak, kökleri olmak çok farklı Bir şeydir. Biz rüzgârda savrulan bir ayrık otu değiliz. Bizim bir çınar ağacı gibi 84 yıllık bir kökümüz var. 84 yıllık çınar, geçmişten aldığı güçle geçmişin kendisine verdiği güven ve tecrübeyle önünde engel gibi gözüken o çok küçük engelleri atlayarak yoluna devam edecektir. Ben hep buna inandım. Benim burada gözlerinin içine baktığım çocuklarımdan da en ufak şüphem yok. Fethiyespor kulüp olarak belki başarı veya başarısızlıklar yaşayabilir. Fakat Fethiyespor kimliği, Fethiyesporluluk, Beşkaza ruhu ve üst kimliğimiz ilelebet devam edecektir. Buraya konumu dışı gelip, Fethiyesporlu olarak bu törene ‘bende katılmalıyım’ diyen arkadaşlara özel bir teşekkür etmek istiyorum. Bizler belki buraya bulunduğumuz konumdan dolayı gelip hazır bekliyoruz. Ama Fethiyespor taraftarlarının temsilcileri, ‘biz burada bulunmak zorundayız’ diyerek, gelip bu törene katkı sağladılar. Onlara özellikle teşekkür ediyorum” diye konuştu.Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
20.04.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır