Skip Navigation Links
Haber Detay
Fethiye'de doğal çiçekler kitabı tanıtıldı. 21 Mart 2017 Salı

Fethiye Belediyesi tarafından, Fethiye'de yetişen çiçeklerin fotoğrafları ve bilgilerinin yer aldığı "Fethiye'de doğal çiçekler" kitabının tanıtımı yapıldı. Tanıtım sonrası kitapta yer alan sadece Fethiye yöresine ait endemik çiçeklerden oluşan 'Fethiye doğal çiçekler' resim sergisi açıldı.

 

Fethiye Belediyesi'nin yayınları kapsamına alınarak, Rifat Özdemir ve Faruk Akbaş'ın fotoğraflarından, Prof. Dr. Galip Akaydın'ın da bilimsel yazılarından yararlanılan Fethiye'de doğal çiçekler kitabı tanıtıldı. Kitaptan elde edilecek tüm gelirin Fethiye'den üniversiteye giden öğrencilere burs olarak sağlanacağı öğrenilirken Rifat Özdemir, turizm çeşitliliğine dikkat çekerek, "Tarih, deniz, kum, güneş turizmi artık yeterli değil. Bu turizm yerine farklı kavramlar çıkmaya başladı. Mesela yürüyüş turizmi, Jeep safari gibi. Bunların içerisine biri var ki, bizi ilgilendiriyor; Botanik gezileri… Biz de Fethiye’nin çok zengin olan florasını tanıtabilmek için bir kitap yapmaya karar verdik” diye konuştu. Kitabı yapmaya karar verdikten sonra Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur’la görüştüklerini, o da bu projeye destek verdiğini söyleyen Özdemir, “Şahsım, Faruk Akbaş ve Prof. Dr. Galip Akaydın’ın ile birlikte kitap için çalışmaya başladık. Tabi bu süreçte çok güzel anılarımız da oldu. Benim adım bir çiçeğe kondu. Bu eserde emeği geçen Mehmet Yılmaz Cesur’a, Mehmet Divarcı’ya, kitabın oluşmasını sağlayan Sayın Akbaş ve Akaydın’a teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

 

“Kitabın her sayfasında büyük emek var”

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, “Menteşe Beyliği’nden Türkiye Cumhuriyeti’ne belgelerle Fethiye adında bir kitap bastırdık. O kitap da gerçekten müthiş bir kitaptır. Ama ondan sonra bu kitap çok özel bir kitap oldu. Bu anlamda Rifat Hocama, Faruk Hocama, Galip Hocama ve diğer arkadaşlara binlerce defa teşekkür ediyorum. Rifat Hocam dünya literatürüne geçti. Adı bir çiçeğe verildi. Kitabın her sayfasında çok büyük emek var, çalışma var, çaba var. Rifat hocamdan sadece Babadağ’a özgü 50 endemik bitkinin olduğunu öğrendim. Burada Ticaret ve Sanayi Odası başkanımız var. Sakın yanlış anlamasın. Teleferik için ne kadar çaba sarf ettiğini biliyorum. Büyük saygı duyuyorum. Gerçekten Fethiye’nin buna ihtiyacı var. Ama Babadağ’ına çivi çakarken bin defa düşünmemiz gerekiyor. Ben bu kitapta emeği geçenleri kutluyorum” dedi.  Konuşmaların ardından resim sergisi açıldı.

 

Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
22.06.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır