Skip Navigation Links
Haber Detay
Ali Yörük, “Çalışın, çalışın, çalışın!” 17 Mart 2017 Cuma

Fethiye Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile ilçemizin yetiştirdiği örnek şahsiyetlerin deneyimlerini, Fethiyeli gençlerimizle paylaşmalarını sağlamak amacıyla düzenlenen  Kariyer Günleri’nin ikinci konuğu Alyork şirketler sahibi, Elektronik Yüksek Mühendisi Ali Yörük oldu.

 

Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi’nde gerçekleşen söyleşiye Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, eşi Nesrin Saatcı, ilçe protokolü ve öğrenciler katıldı. Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürü Faruk Kaya, ‘Kariyer Günleri’nin’ başlatılmasından dolayı Başkan Saatcı’ya teşekkür ederek, “Fethiye’mizden güçlü, Türkiye’ye yön veren insanlar çıkmıştır. Şimdi bahanemiz yok. Devletimiz gençlerimizin önüne tüm imkânları veriyor. O yüzden siz gençlerin önemli görevleri var. Ülkemizin sizlere ihtiyacı var” diye konuştu.

 

Konuşmacı Alyork şirketlerinin sahibi Ali Yörük’ün sınıf arkadaşı olan Fethiye Belediyesi Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur da, “60’lı 70’li yılların Fethiye’sini 3 bin nüfuslu bir köy gibi düşünün. O zamanlar tabi nakliye at arabalarıyla gidiyor. Her şeyinizi at arabaları ile taşıyorsunuz. İşte o zamanlar o nakliye firmasının sahibi olan bir babanın oğlu Ali’den gurur duyuyoruz. Ali şuanda Avrupa’da Uzakdoğu’da bir sürü şirketi var ve yanında Türk eleman çalıştırıyor. Fethiye’mizin gururu ve onurudur” dedi.

 

“Kimseye bağımlı olmayın”

Bilgi, tecrübe ve deneyimlerini Fethiyeli gençlerle paylaşan Elektronik Yüksek Mühendisi Ali Yörük ise, “Siz çok zenginsiniz. Önünüzde 70-80 yıl var. Her şey sizin elinizde. Çok çalışırsanız, Kariyer Günlerine gelip buraya konuşmacı olarak katılıp siz de benim dediğim gibi, ‘Ben çok çalıştım, siz de çok çalışın’ diyeceksiniz. Ben burada özellikle bir şeyi ifade etmek istiyorum. Siz gençler 3 konudan kaçının. Bir din eksenli tartışma, iki takım tartışması, üç ise partisel tartışma. Bakın şuan da ülkemizde 4 milyon işsiz var. 3.3 milyon kişi çekmiş olduğu krediyi ödeyemiyor. Yani zor durumdayız. O yüzden çok çok çalışmalıyız. Sizler için önerilerim şunlar olacaktır. Üniversite bitene kadar en az bir dil öğrenin. Özgüven sahibi olun. Çok çalışın. 35 yaşına kadar mutlaka bir iş kurun. Hayallerinize zincir vurmayın. Risk alın, bu benim rızkım deyip beklemeyin, çalışın. Kimseye bağımlı olmayın” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur arkadaşına plaket takdim etti.Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
21.06.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır