Skip Navigation Links
Haber Detay
Ata’nın huzuruna çıktılar. 08 Mart 2017 Çarşamba

Fethiye Belediyesi Kadın Meclisi, Türk Kadınlar Birliği, birçok STK temsilcisi ve üyeleri, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Beşkaza Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önüne çelenk koydu.

 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Atatürk anıtı önüne Fethiye Belediyesi Kadın Meclisi ve Türk Kadınlar Birliği tarafından çelenk bırakıldı. Türk Kadınlar Birliği Fethiye Şubesi Başkanı Zeynep Tuncel, “Ülkemizde son günler yaşanan, bizleri çok üzen kadın şiddetinin gölgesinde 8 Mart’ı kutluyoruz. Yaşamlarını yitiren kadınlarımızı saygıyla anıyor, kadına yönelik şiddeti kınıyor, bu tür olayların ve acıların tekrar yaşanmamasını diliyorum. 8 Mart yaşamın her alanındaki emeğimizin ve yaşama kattığımız sayısız değerin yüceltildiği hiçbir ayrım olmaksızın dünya üzerinde biz kadınları birleştiren önemli bir gün olmalıdır” ifadelerini kullandı.

“2017 ilk iki ayında ölüm sayıları arttı”
Fethiye Belediyesi Kadın Meclisi Başkanı Kader Şarlak ise, “2017 Ocak ve Şubat aylarına baktığımızda her geçen gün artan kız kardeşlerimizin ölümlerini görüyoruz. Özellikle şiddete uğrayan kadınlarımız için emniyette, sağlık hizmetlerinde, adli mercilerde onlara yol gösterici hizmetlerin ücretsiz olması gerekiyor. Bakın biliyorsunuz, ilçemize Fethiye Belediyesi tarafından Kadın Konuk Evi yapıldı. İsterdik ki kadın konuk evleri olmasın ancak öyle anlar geliyor ki, kardeşlerimiz şiddete uğradığında ne yazık ki o evlere ihtiyacımız oluyor. Orada sadece kadınlar yok, çocuklarımız da var” dedi.

“Çocuklarımıza önem verelim”
Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’ya makamını bu güne özel kendisine bırakmasından dolayı teşekkür eden Hilal Günay ise, “Kadınların değeri bilinmeli ve onlara gereken önem verilmelidir. Kadınlar olarak çocuklarımızın eğitimine büyük önem vermeliyiz. Hepimiz çocuk yetiştiriyoruz. Kız çocuklarımızın önünü açmalıyız. “Her başarılı erkeğin arkasında bir kadın vardır” düşüncesiyle değil, “her başarılı erkeğin yanında başarılı bir kadın vardır” anlayışıyla ilerleyelim diyoruz” diye konuştu.

 

“Kadın gülerse, toplum güler”
Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü sosyal medya üzerinden yayınladığı mesajla kutladı. Saatcı’nın mesajında şu ifadeler yer aldı; “Kadın gülerse, toplum güler. Kadın mutluysa, toplum mutludur. Çünkü; toplumu kadınlar yönetir, kadınlar eğitir... "Cennet anaların ayaklarının altındadır" diyen bir dinimiz, kadınlarımıza ilk 'seçme ve seçilme hakkı' veren bir liderimiz varken, başka söze gerek yok...”

Belediye hoparlöründen kadınlar için müzik çalındı.
Ayrıca 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle Fethiye Belediyesi hoparlörlerinden tüm ilçeye, Neşat Ertaş’ın ‘iki büyük nimetim var’ ile Tanju Okan’ın ‘Kadınım’ eserleri dinletildi. 

Konuşmaların ardından FBKM sanatçılarınca yapılan resim sergisi gezildi. Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince ise, kadınlara FBKM önünde çiçek dağıtımı yapıldı.

Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
21.06.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır