Skip Navigation Links
e
Haber Detay
Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Başkan Saatcı’yı ziyaret etti 10 Şubat 2017 Cuma

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ve beraberindeki heyet, Başkan Behçet Saatcı ile Fethiye Belediyesi’nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi. Başkan Saatcı, Metin Feyzioğlu ve arkadaşlarını makamında konuk edip, “Sizi ilçemizde ağırlamaktan ve bizi ziyaret etmenizden duyduğum memnuniyeti ifade ediyorum. Hepinize teker teker hoş geldiniz diyorum. Şahsım,  kurumum ve de başkan yardımcılarım adına teşekkür ediyorum” dedi.

Fethiye Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen kahvaltıda Başkan Behçet Saatcı’ya, Başkan Yardımcıları Mehmet Yılmaz Cesur ve Mete Atay eşlik ederken, Av. Metin Feyzioğlu ise, Prof. Dr. Süheyl Batum, Türkiye Barolar Birliği Başkan Danışmanı Av. Zafer Köken,Muğla Barosu Başkanı Av. Cumhur Uzun, Muğla Barosu Fethiye Temsilcisi Av. Fatih Taşer, Av. Burhan Güneş ve Av. Zafer Köken ile katıldı.

Misafirlerine Fethiye hakkında bilgi veren Başkan Saatcı, “Fethiye bizim sevdamız. Kısaca özetlemek gerekirse M.Ö. 5000 yılına kadar giden bir tarihi var. Likyalıların Telmessosu, Işıklar Ülkesi, Aydınlıklar Ülkesi. Daha sonra beylikler döneminin Meğri’si, Makri’si yani Uzak Diyarı. 1914’te  Şehit Pilot Fethi Bey’den sonra da Belediye Meclisi kararıyla adıFethiye oldu. Ekonomimiz tarım ve turizme dayalı2 T üzerine kurulu. Sosyal yapısı Karakeçili Yörüklerine dayanan, dışarıdan göç almış ticari hayatında Denizli’ye Kayseri’ye, Konya’ya etkisi olan, milli ve manevi değerleriyle yaşayan bir şehir. 18 yıldır Belediye Başkanlığı yapıyorum. Saygıdeğer Fethiye halkına hizmetkarlık yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Modern şehir anlamında belli değerleri yakalamış bir ilçemiz var.  Ancak malum büyükşehir yasasından sonra kazanımlarımızı teker teker kaybetmenin üzüntüsünü, hatta işkence gören bir insan gibi her gün bir parçamızın koparılmasını hissetmek ve yaşamak da bizi gerçekten büyük bir sıkıntıya üzüntüye sokuyor” dedi.

“Her sabah omuzlarımızdaki yükün ağırlığını hissederek uyanıyoruz”

Misafirlerine saygı duyduğunu belirten Başkan Saatcı,“Sizler ülkenin içinde bulunduğu durumu dikkate alarak, büyük bir fedakarlıkla Anadolu’yu dolaşıyorsunuz. İnsanımızı bu anlamda bilgilendirmek, onları uyarmak için aynı Milli Mücadele yıllarında yapıldığı gibi özel bir görev üstlenmişsiniz. Bu anlamda yolunuz açık olsun. Başarılar diliyorum. Biz de farklı düşünmüyoruz. Anayasa dediğimiz olayı hukukçuların yanında konuşmamızın bir anlamı yok ama geniş bir tabana dayanır. Yüzde 40-50’lerde yapılmaması gerekir. Zaten gelinen noktaya bakıldığında bizi idare eden yönetim ne istiyor da yapamıyor ki? Türkiye’nin barışa, hoşgörüye, paylaşıma ve ortak akla ihtiyacı olduğu bir dönemde, savaştığımız bir ortamda, ülkeyi daha da ikiye bölecek böyle bir girişimden en kısa sürede vazgeçilmesi,ütopik de olsa benim düşüncemdir. Yani yarın sabah ülkeyi idare edenler kalksalar “Biz yanlış yapıyormuşuz, bu anayasa değişikliğinden, referandumdan vazgeçtik. Özür diliyoruz” deseler ülke bir rahatlayacak. Her sabah kalktığımızda omuzlarımızdaki yükün, daha da ağırlaştığını hissederek güne başlıyoruz. Bu psikolojide bu toplum ne kadar daha gider onu bilemiyorum. Ama gerçekten sizin gibi demokrasi kahramanlarının çabalarını biliyor ve destekliyorum. Allah yolunuzu açık etsin. Buraya geliyorsunuz ve odamızda bizi ziyaret edip bir kahvemizi içmek istiyorsunuz. Bu gösterilen bir nezakettir. Bu özel tavrı gösteren, insanları saygıyla selamlıyorum” ifadelerini kullandı.

Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu ise Başkan Saatcı’ya daveti için teşekkür ederken, “Fethiye’de, milli ve manevi duyguların zirvede olduğu bir kentte Anayasa çalışması yapmanın  gururunu taşıyoruz. Bu dönemde doğruyu söylemek, insanın üzerinde bir namus borcu.Hakkın yolunda, halkın yolunda hizmet etmek için mücadele ediyoruz. Dün Süheyl Hocamla Fethiye türküsünü güne uyarladık. Dedik ki “Biz bir keklik olaydık, yol kenarında olaydık, gelip geçene şu anayasayı bir anlataydık” Şimdi Fethiye’de yol kenarına konduk. Gelip geçene hakikaten anlattık. Buradan da yolumuz Denizli’ye oradan  Çivril’e, önümüzdeki hafta nasipse Çorum’a, Amasya’ya, daha sonra Zonguldak’a Trabzon’a, Malatya’ya, Adıyaman’a düşecek. Türkiye’nin her köşesine gidip üstümüze düşeni yapacağız. Bu devlet bizi okuttu. Bizi belli yere getirdi. O yüzden bu devlete, millete borcumuzu ödemek namus borcudur. Çok teşekkür ediyorum nazik davetiniz için. Bize onur verdiniz, şeref verdiniz, kapınızı açtınız. Ama en önemlisi siz ve tüm Fethiye halkı bizlere yüreğinizi açtınız. Onun için teşekkür ediyorum. Sağ olun, var olun” açıklamasını yaptı.

Feyzioğlu, "Bu katliamları unutturmamak da devletimizin görevi"

Belediye Başkanı Behçet Saatcı'ya gerçekleştirdiği ziyareti sonrasında Fethiye Belediyesi tarafından 3.Etap Sahil Bandı'na yaptırılan Şehit Diplomatlar Saygı Anıtı'nı da ziyaret eden Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, Başkan Saatcı'ya gösterdiği vefa örneğinden dolayı teşekkür etti. Başkan Feyzioğlu Saygı Anıtı'nda yaptığı açıklamada "Türkiye'de bu anıtın bir benzeri yok. Buradaki hariciye görevlileri, büyükelçilerimiz, ataşelerimiz, onların eşleri, çocukları sadece Türkiye Cumhuriyeti'ni temsil ettikleri için hain ermeni çeteciler ve suç örgütü ASALA tarafından katledildi. Bütün bunlara rağmen uluslararası kamuoyunda Türkiye'nin ve Türklerin suçlanmaya devam etmesini anlamak ve kabullenmek mümkün değil. İnsan isyan ediyor. Ancak hiç kuşkusuz öncelikle bu katliamları unutturmamak da devletimizin görevi olmalı. Türkiye'nin hiç bir yerinde böyle bir anıt yok iken bir belediye bakanımızın bu anıtı yapmış olmasından biz gerçekten büyük gurur duyduk. Kendisine teşekkür ediyoruz. Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin, mekânları cennet olsun. Türk milletine bir daha bu acıları yaşamasın" ifadelerini kullandı.

 Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
20.04.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır