Skip Navigation Links
e
Haber Detay
Yardım tırlarımız Türkmenlerimiz için yola çıktı. 05 Ocak 2017 Perşembe

IRAK’ın Musul kentinde terör örgütlerinin temizlenmesi için başlatılan operasyonun ardından Telafer’den yurtlarını terk etmek zorunda kalan ve Hatay’a gelen Türkmenler’e, vatandaşların da desteğiyle, Fethiye Belediyesi tarafından 2 tır battaniye ve giyim eşyası gönderildi.

 

Fethiye Belediye Başkanlığı tarafından başlatılan yardım kampanyasına Fethiyeliler tarafından yoğun ilgi gösterildi. Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi, Göcek, Ölüdeniz, Karaçulha, Çiftlik, Üzümlü belediye hizmet binalarında toplanan eşyalar, Hatay’a doğru yola çıktı. Sıfır veya temiz kullanılmış olması şartıyla kabul edilen yüzlerce çuval eşyalar, tırlara yüklendi.

 

Başkan Saatcı, “Allah’ü Teâla Türkmenlerimize yardım etsin”

Fethiyelilere büyük bir vefa örneği gösterdikleri için teşekkür ederek konuşmasına başlayan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, “Ülkemizin birçok yerinde unutulmaya çalışılan vefa, Beşkaza’mızın insanlarının ruhunda, bedeninde ve beyninde var. Bu anlamda Saygıdeğer Fethiyelilere, bir kere daha, hem onlara bize hizmet etme şerefini bahşettiklerinden dolayı, hem de bu hassas, özel günlerde verdikleri desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum. Yardım edenleri teker teker isimlerini söyleyemeyeceğim ama yardım tırlarımız yerlerine ulaşınca bir teşekkür ilanı vereceğim. Telafer’den IŞİD’in baskısıyla göç etmek zorunda kalan, Hatay’ın çeşitli ilçelerine dağıtılan 900 Türkmen kardeşimizle ilgili yapmış olduğumuz kampanyaya destek veren herkese teşekkürlerimi sunuyorum. Özellikle kadınlarımız ve çocuklarımız için giyim eşyaları ile hijyenik malzemeler buraya koyuldu. İnşallah önce Hatay’ın Altınözü Kaymakamlığı’na, sonra Dayanışma Vakfı’na ulaştıracaklar oradan da Türkmen kardeşlerimize dağıtılacak. Gönül arzu ederdi ki, bu tip yardımları gönderme pozisyonuna düşmeseydi ülkemiz. Maalesef bu coğrafyada kan ve gözyaşı var. Bizim yaptığımızda, Kadim Anadolu kültürünün bir tezahürü. Evsiz barksız, ayakkabısız, kıyafetsiz yollara düşerek her şeyini orada bırakıp, IŞİD denilen beladan kaçarak ülkemize sığınan bu garip Türkmenlerimize Allah’ü Teâla yardım etsin. Bu gariplere yardım eden herkese tek tek teşekkür ediyorum” diye konuştu. Eşyaların tıra yüklenmesiyle, tırlar Türkmenler için Hatay’a doğru yola çıktı.Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
20.04.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır