Skip Navigation Links
e
Haber Detay
Fethiye Fenerbahçeliler Derneği Ofisi Açıldı... 01 Aralık 2016 Perşembe

Fethiye Fenerbahçeliler Derneği’nin yeni binasının açılışı Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın da katılımıyla gerçekleştirildi.

1995 yılından bu yana Fethiye’de aktif durumda olan Fethiye Fenerbahçeliler Derneği Çarşı Caddesindeki  Belediye Pasajı'nda yeni adresine taşındı. Yoğun katılımın gerçekleştiği açılışa Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yılmaz Cesur, Fethiye Belediye Meclis Üyeleri Arif Coşkun, Durmuş Arıcan ve Ferzan Akçin, Fethiye Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Soydemir, Fethiye Beşiktaş ve Galatasaray Taraftarlar  Derneği yöneticileri katılırken çok sayıda Fenerbahçe taraftarı da törende yer aldı. Aynı zamanda Fenerbahçe Kongre Üyesi olan Başkan Saatcı, açılış kurdelesini dernek üyesi bayanlarla birlikte keserek gerçekleştirdi.

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Fethiye Fenerbahçeliler Derneği Başkanı Cihan Ünal, Fenerbahçe'mizin menfaatleri doğrultusunda bugüne kadar vermiş oldukları hizmetlerden ve özverili çalışmalarından dolayı herkese teşekkür ederim. Fethiye Fenerbahçeliler Derneği olarak bizim üst kimliğimiz Fenerbahçe'dir. Bu duyguyu hiçbir renktaşımız göz ardı etmemeli ve Fenerbahçe'nin menfaatleri doğrultusunda üstüne düşen görevi sevgi ile yerine getirmelidir. Biz de hayatta bir gün daha Fenerbahçeliyim demek için  var oluruz ve yaşarız . Bir gün daha Fenerbahçeli olmak için nefes alırız" şeklinde konuştu.

Açılış konuşması yapan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, "Sayın başkanım, aramızda misafir olarak bulunmalarından büyük mutluluk duyduğum Fethiyeli Galatasaraylı Taraftarlar Derneği'nin değerli başkanı ve yöneticileri, Fethiyeli Beşiktaşlı arkadaşlarımızın kurduğu Beşiktaşlılar Derneği'nin çok kıymetli yöneticileri ve gerçekten sarı lacivertlilere gönül vermiş, taraftarlıktan çok daha farklı bir duygu olan Fenerbahçeli kardeşlerim. Böyle bir açılışı sizlerle beraber yapıyor olmaktan gerçekten çok keyif alıyorum. Bu işin başında mutfağında çok emek sarf eden sayın diş doktoru Nazmi kardeşime, Volkan kardeşime, başkanlığımızı yapan Nami kardeşime çok teşekkür ediyorum. Dernek binamız inşallah hayırlı uğurlu olsun" dedi.

Başkan Saatcı, Fenerbahçeliler olarak bir hakkın teslimini istiyoruz!

3 Temmuz 2011 yılında yaşanan şike kumpası konusuna değinen Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, "Türkiye'de şikeye karışmayan hiçbir kulüp yoktur. Hele ki 2011'den önce. O yüzden bir tek günah keçisi ilan edilerek, o günah keçisi üzerinden politika yapılması, sportif faaliyetlerin yürütülmesinin doğru olmadığını gösteriyor. Arkadaşlar bugün biz Fenerbahçe'ye haksızlık yapmışız. Hele ki şu 15 Temmuz olayından sonra çok net ortaya çıktı ki, 'Fenerbahçe'nin şike organizasyonunu yöneten ve organize eden herkes şuan yurtdışında ya da yurtiçinde hapishanedeyken biz hala nasıl bunu söyleyebiliriz'i kendi vicdanlarında değerlendirilip, bir özür borcu olanların açık yüreklilikle bu özrünü dile getirme mecburiyetleri var. Silivri'leri, Çağlayan'ları, cebindeki son kuruşu kart alarak Fenerbahçe'ye destek verenleri hiç bir zaman unutmadık unutmayacağız da. Gün geldi pkk'lı teröristlere gösterilmeyen muamelenin Fenerbahçe stadında taraftarlarımıza çocuklarımıza nasıl gösterildiğini birebir yaşadık. Ama maalesef ondan o şerefli üniformayı taşıyanlar aslında şerefsizlermiş. 15 temmuzdan sonra neyin ne olduğu çok net ortaya çıktı. Gün Fenerbahçe şike yaptı diye alkış tutma yada hala sosyal medyada yazma değil arkadaşlar bu bir süreçmiş bu kapandı. Hakkımız ortaya çıktı"  ifadelerini kullandı.

Saatcı, Fethiye'de Futbolda Hoşgörü Kültürü Gelişmeye Başladı.

Başkan Saatcı "Sosyal medyada bir cümle gördüm. Çok hoşuma gitti. Efendi Beşiktaş adında bir grup diyor ki, "Derbi maçları gelir geçer, dostluklar ebedidir" işte bizim özellikle Türk sporunun lokomotif olan 3 büyük kulübün bu cümlenin altında birleşmeye kucaklaşmaya ihtiyacı var. Beşiktaş Derneği'nin ve Galatasaray Derneği'nin yöneticilerin bizim bu özel günümüzü bizle paylaşmaları misafir olmaları Fethiye'de bu hoşgörü kültürünün hoşgörü ortamının gelişmeye başladığının oturmaya başladığını gösteriyor. Bu anlamda kendileriyle zaten burada arkadaşlarımızla tahminen 3-4 ay önce yemek yedik ve bunları devamlı yapalım dedik. Arkadaşlar,  yöneticilerden kaynaklanan sıkıntılar var. Yöneticiler Fenerbahçe Galatasaray Beşiktaş başkanları yılda 3-4 defa bir araya gelerek yemek yeseler inanın bu sıkıntıların problemlerin bir çoğu ortadan kalkar. En kısa sürede Fenerbahçelisiyle, Beşiktaşlısıyla, Galatasaraylısıyla bir araya gelerek hem  sohbet  edebileceğimiz hem hoş vakit geçirebileceğimiz hem de kol kola, kardeş kardeşe, Farklı renklerin güzelliğini yudumlayarak maç seyredebileceğimiz  geniş bir alana ihtiyacımız var. Bize bir şey düşüyorsa bizde bunu sağlamaya hazırız. Yeter ki 3 kulüp yöneticileri bir araya gelerek Fethiye'de böyle bir mekan açarsa daha önce futbolda hoşgörü kurultayı yaparak Türkiye'de ki bütün amigoları ve ilgili sportif yöneticileri buraya toplayarak seminer verdirmiş bir şehir olarak bir ilke imza atmış oluruz. Bu ilki sizden bekliyoruz" şeklinde konuştu. 

Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
25.04.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır