Skip Navigation Links
Haber Detay
“Ülkenin gündemi başkanlık değil, güvenliktir” 30 Kasım 2016 Çarşamba

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, gazetecilerin ülke gündemiyle ilgili sorularını yanıtladı. Başkanlık sistemiyle ilgili düşüncelerinin sorulması üzerine konuşan Başkan Saatcı, “Ülkenin gündemi ne başkanlık, ne rejim değişikliği. Can güvenliğidir. Gün bir olma, diri olma, iri olma zamanıdır” dedi.

 

Gazetecilerin, “Başkanlık sistemiyle ilgili düşünceleriniz nelerdir?” sorusuna Başkan Saatcı, “Ülkenin gündemi ne başkanlık, ne rejim değişikliği. Behçet Saatcı’nın gözünde ülkenin en önemli gündemi güvenliktir. Özellikle de sınır ötesi operasyondaki askerlerimizin can güvenliği. Tabii ki sınır ötesinde bazı olaylar olacak, bunu saygıyla karşılıyorum ama inanın akşam haberlerde, 2 askerimizin IŞİD tarafından kaçırılması ile ilgili alt yazıyı gördükten sonra benim kimyam bozuldu. Sabaha kadar ne uyudum, ne de başka bir şey yaptım! Adana’da 14 çocuğumuz yandı, onun acısıyla beraber, 2 bordo bereli kardeşimizin kaçırılmış olmasından duymuş olduğum sıkıntıyı ve o resmin ötesini düşünmek beni kahretti. Türkiye’nin başka bir önceliği yok! Ülkeyi yönetenlerin olmazsa olmaz en önemli gündemi can güvenliğidir ve Atatürk’ümüzün çizdiği misak-ı milli sınırlarımızın korunmasıdır. Bugün, onu bunu tartışma zamanı değildir. Gün bir olma, diri olma, iri olma zamanıdır” diye konuştu.

 

“Partiler yasası ve seçim sistemi değişmeli”

Başkan Saatcı Türkiye’de ilk önce siyasi partiler yasası ve seçim sisteminin değişmesi gerektiğinin altını çizdi. Türkiye’nin yürekli, donanımlı, karakterli, duruşu olan milletvekillerine ihtiyacı olduğunu belirten Başkan Saatcı, “Türkiye’de illaki bir köklü yönetim değişikliği yapılacaksa, önce siyasi partiler yasasında ve seçim sisteminden başlayacaksın.  Liderlerin iki dudağının arasında kaderleri belirlenen, her dediğine biat kültürüyle, ‘evet efendim’ diyen milletvekilleriyle ülkenin bir yere varma şansı yoktur. Önce bunları değiştirelim, daha sonra başkanlığı, parlamenter sistem değişikliğini konuşalım” dedi. 

Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
21.06.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır