Skip Navigation Links
Haber Detay
TEKNOPARK için imzalar atıldı... 29 Kasım 2016 Salı

Kamu-Üniversite-Sanayi işbirliğiyle Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi bünyesinde oluşturulan Muğla Teknopark A.Ş.'nin yönetim kurulu Haziran ayında yapılan toplantıda belirlenmişti. Yönetim Kurulu Başkanlığına Muğla Valisi Amir Çiçek seçilmişti. 11 kişilik yönetim kurulunun ardından şirket ortakları da noter huzurunda yapılan ana sözleşme imzası ile TEKNOPARK A.Ş.'nin kuruluşu tamamlandı. Şirketin nakdi sermayesi 5 milyon TL olurken, önümüzdeki günlerde Denizli-Marmaris Karayolu yol ayrımındaki Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nden tahsis edilen 64 bin 310 m2 alanda inşaat çalışmaları başlayacak.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Senato Toplantı salonunda Muğla Valisi ve TEKNOPARK A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Amir Çiçek Başkanlığında kurucu ortaklar ile yapılan ana sözleşme imza törenine Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'da katıldı.

Toplantının açılışında konuşan Muğla Valisi ve TEKNOPARK A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Amir Çiçek, TEKNOPARK A.Ş. binasının şu anda başlaması gerektiğini, fakat 15 Temmuz darbe girişiminin bunu engellediğini söyledi. Vali Çiçek, "15 Temmuz nedeniyle bilerek geciktirdik. İşi sağlam yapalım dedik. Anonim şirketimize hiçbir gölge düşmesin. Her yönüyle tertemiz olsun. Eğer bugün bitiremeseydik, belki bakanlıktan süre alamayacaktık. Şu anda dört aylık bir süre var ama bizim 4 ay bekleyecek zamanımız yok. Bir an evvel inşaatımızın başlaması bürolarımızın çalışması lazım. Üniversitemizin, belediyelerimizin, özel sektörümüzün katılımıyla olan bu Teknopark Anonim Şirketinin Muğla'nın vizyonunu genişleteceğini düşünüyorum" dedi.

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı ise imza atarken yaptığı konuşmada, "Muğla Üniversitesi'nin öncülüğünde kurulan TEKNOPARK'ın Fethiyemize ve Muğlamıza hayırlı olmasını diliyorum. TEKNOPARK çatısı altında ilimizdeki tüm ilçe belediyelerinin ticaret ve sanayi odalarına, deniz ticaret odasına ve büyük iş adamlarımızın kurucu üye olarak katılmaları, bunun ne kadar önemli ve ihtiyaç olduğunun göstergesidir. Hepsinden önemlisi Üniversitenin önderliğinde bilimsel araştırmalar ve çalışmalarla TEKNOPARK'ın doğru bir şekilde yönlendirileceğine ve amacına ulaşacağına inanıyorum. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum" dedi.

Konuşmaların ardından TEKNOPARK Yönetici A.Ş.'nin 52 kurucu ortağı ana sözleşmeyi imzaladı. Ana Sözleşme ortakların imzasının ardından Yönetim Kurulu tarafından da imzalanarak TEKNOPARK A.Ş. yasal olarak kurulmuş oldu.Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
18.06.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır