Skip Navigation Links
e
Haber Detay
Diş macunu ve fırçaları 9 bin 500 öğrenciye dağıtıyoruz... 17 Kasım 2016 Perşembe

Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’nın Ağız ve Diş Sağlığı haftası dolayısıyla her yıl geleneksel hale getirdiği ‘Öğrencilere diş macunu ve fırçası dağıtımı’ Günlükbaşı İbrahim Gül Anasınıfı'nda başladı. Fethiye’de ilköğretim okullarına diş macunu ve fırça dağıtımının yapılacağı programa,  Başkan Yardımcısı Mete Atay ile Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Halime Ok ile katılırken, Çocuk Diş Hekimi Dr. Fethiye Gökçe Gençay, öğrencilere diş sağlığı konusunda bilgiler aktardı. Hafta boyunca 9 bin 500 öğrenciye diş fırçası ve macunu dağıtılacak.

 

Fethiye Belediyesi, ilçedeki ana sınıflar ile 1. 2. ve 3.sınıf öğrencilerine diş fırçası ve macun dağıtımı yapıyor. Fethiye merkez, 6 belde ve 20 köydeki 37 okulda 9 bin 500 öğrenciye ulaşacak dağıtımlar, Günlükbaşı İbrahim Gül Anasınıfı’nda başladı.

 

Fethiye Belediyesi’nin bu geleneği uzun zamandır sürdürdüğünü ifade eden Başkan Yardımcısı Mete Atay, “ Son yıllarda görüldü ki, Ağız ve Diş sağlığı, el sağlığı kadar önemli. Çocuklar bu alışkanlığı ne kadar erken kazanırlarsa, devam ettirmeleri de o kadar kolay oluyor. Hem ailelere örnek olmaktan hem de bu öğretiye katkı vermekten çok mutluyuz” diyerek, öğrencilerle bol bol sohbet etti.

 

Engelliler unutulmadı

Minik öğrencilere ağız ve diş sağlığının önemini anlatan, diş fırçalama hakkında bilgi veren Diş Hekimi Dr.Fethiye Gökçe Gençay’da , "Amacına ulaşan, çok güzel ve başarılı bir çalışma. Her belediyenin örnek alıp yapması gereken bir proje " diye konuştu. Doktor Gençay minik öğrencilere, diş fırçasının kullanımı, günde kaç sefer ve kaç dakika boyunca fırçalamaları gerektiği konusunda bilgiler aktardı. Fethiye Belediyesi 37 okulda yer alan öğrenciler yanı sıra engellileri de unutmadı. Fethiye’deki 4 rehabilitasyon merkezine de diş fırçası ve macununun dağıtımı hafta içerisinde gerçekleşeceği öğrenildi. 

Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
25.04.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır