Skip Navigation Links
e
Haber Detay
Eski Milletvekili Rıdvan Budak'tan, Başkan Saatcı'ya ziyaret... 18 Ekim 2016 Salı

DSP 21. Dönem İstanbul Milletvekili Rıdvan Budak, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı'yı ziyaret etti. Önceki yıllarda DİSK Genel Başkanı olarak da görev yapan Rıdvan Budak, Fethiye'nin cennetten bir köşe olduğunu ve burada yaşamak istediğini dile getirdi.

2013 yılında Türkiye Demirci İşçi Sendikaları Konfederasyonu Genel Başkanlığı yapan Demokratik Sol Parti 21. Dönem İstanbul Milletvekili Rıdvan Budak'ın ziyaretinde konuşan Belediye Başkanı Behçet Saatcı, "Rıdvan budak deyince akla disk genel başkanlığı gelir, bir dava adamı gelir. Seversiniz sevmezsiniz bilmem ama, kendisi bir dava adamıdır. Dava adamlarına çok büyük saygı duyarım. Kendimiz de belli bir ideolojiden gelmiş insanız. Çizgimizi muhafaza etmek için oldukça çaba sarf ediyoruz. Bunun için dünyayı elinin tersiyle itebilmek çok zor gelir insana. Ama Rıdvan Budak, bunları yapan bir insandır. DİSK gibi Türkiye'nin genel başkanlığı görevini yapacaksın, sonra DSP'den Milletvekilliği yapacaksın, DSP-CHP birleşmesinin ülkemizde çok hayırlara vesile olacağı düşüncesiyle çaba sarf edeceksin. O birleşme olmayınca da milletvekilliği görevini elinin tersiyle iterek hayata devam edeceksin. İstese belki de bakan olurdu. İşte bunlar hep dava adamı olmanın tezahürüdür. Rıdvan Budak'ı televizyonlardan bilen bir insanım. Belki 80'ler öncesi delikanlılık zamanlarımızda, kızdığım tepki verdiğim bir insandı. Fethiye'ye geliyor ve bizi ziyaret ediyor. Göstermiş olduğu bu alicenaplığına da kadirşinaslığına da teşekkür ediyorum. Kendisini ilçemde ve belediyemde görmekten mutluluk duydum. Yolu açık olsun. Dava adamlığı sadece Türkiye'de değil her yerde zordur. Ama tarih, dava adamlarını yazar" şeklinde konuştu.

Rıdvan Budak ise konuşmasında, "Sayın başkanımıza söylediği güzel sözleri için çok teşekkür ederim. Bu siyasi bir tecrübenin sonrasında yapılan değerlendirmelerdir. Ülkemizin tamamı cennet ve çok güzel. Katıldığım bir televizyon programında da söyledim. Cennet ülkemizin içindeki en müstesna ve en güzel yerlerden birisi Fethiye. Bu güzel şehirde hep beraber yaşadığımızı unutmadan barışçıl ve kardeşçe yaşamak çok önemli. Dava adamı olmaya gelince de, evet! Herkes kendi davasının peşinde koşmalı, kendi inancının gereğini yerine getirmeli ama bunları yaparken kimseyi de incitmemeli. Bizim bu yaptıklarımızı yapabilmeli. Siyasi farklılıklarımızı birinci sorun yaparsak bu ülkeyi, ülkenin güzelliğine uygun olarak yönetemeyiz. Siz Fethiye'de bir siyasi partiden aday olup seçim kazanıyorsunuz. Bu başarı sizin insanlara karşı yaklaşımınızdan kaynaklanıyor. Yoksa mensubu olduğunuz siyasi parti genel seçimlerde bu denli oy almıyor. Ama siz alıyorsunuz. Niye? İşte o anlayış bütünlüğümüz var sizinle. Farklı olabilir farklı düşünebiliriz ama hepimizin nüfus kağıdında Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı yazıyor. O da bizim onur belgemiz. Başkanımızı ziyaret etmek istiyordum. Yıllar önce bir telefon görüşmemiz olmuştu. Bu güne kısmet oldu ve geldim. Şimdi eşimi de ikna edip yılın belli süresinde burada yaşayıp genç ve diri kalmak, bu cennette size ortak olmak istiyoruz. Sizi tanımaktan dolayı da son derece mutlu oldum" ifadelerini kullandı. 

Facebook'ta paylaş
 
 
Behçet SAATCI
Fethiye Belediye Başkanı
 
 
<< Özgeçmiş
<< Başkan'a mesaj
<< Başkan'ın mesajı
 
 
DUYURULAR
 
Nöbetçi Eczaneler
20.04.2018
 
 
 

  Faaliyet Raporları Performans Programı Bilgi Hizmetleri Kent Linkleri  
  2016 Faaliyet Raporu 2018 Performans Programı Meclis Kararları Fethiye Kaymakamlığı  
  2015 Faaliyet Raporu 2017 Performans Programı Kamu Hizmet Standartları Tabloları FETAV  
  2014 Faaliyet Raporu 2016 Performans Programı   FETOB  
  2013 Faaliyet Raporu 2015 Performans Programı   KAMU DENETÇİLİĞİ KURUMU  
  2012 Faaliyet Raporu 2015-2019 Stratejik Plan   BİMER  
  2011 Faaliyet Raporu 2015-2016 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
  2010 Faaliyet Raporu 2017-2018 Kamu İç Kontrol Standartlarına Uyum Eylem Planı      
           

Fethiye Belediyesi Bilgi İşlem Müdürlüğü Tarafından Kodlanmıştır